4


2012

 

SKIP v akci

Pestře v Karlových Varech

Městská knihovna Karlovy Vary uspořádala v Týdnu knihoven (1. - 7.října) několik akcí.

Ludmila Křivancová 4. října četla ze své knižní prvotiny Papiňák veselá i vážná zamyšlení nad životem. Poslechli jsme si esej O větrání, O princeznách, ale také O bolesti či O matkách pod křížem.

Hlavní program ve středu 10.října byl zaměřen na zdravou stravu a vyvážený životní styl. Celá republika prožívala měsíc říjen pod heslem ČTI, ŽIJ ZDRAVĚ. Čtenářky i knihovnice uvařily zdravé pokrmy a donesly je k ochutnání porotě. Porotou byli všichni příchozí. Ochutnali jsme krabí rolky, luštěninový salát, pečenou červenou řepu či štrúdl pro diabetiky. Skvěle chutnaly i čočkové karbanátky či zdravé pomazánky. Kolegyně Hana Bartošová dělá mnoho let cvičitelku power jógy či aerobiku. Ukázala nám užitečné protahovací cviky, které může cvičit každý, zlepší ohebnost těla a nebudou ho bolet záda. Čtenářky si cviky usilovně opakovaly. I jsme se společně zasmály. Podávala se káva a čaj a my jsme v hezkém prostředí knihovny zažili příjemné odpoledne. Vítězky obdržely knížky a vzorky koření.

Kdo má rád vlídné čtení, přišel ve čtvrtek 11.října na autorské čtení Daniely Fischerové, autorky knížek Duhová jiskra či nádherné sbírky básniček pro děti Milion melounů. Paní Fischerová nám přečetla několik svých povídek a pochlubila se, že vydala dvě detektivky, žánr, o kterém si myslela, že nikdy psát nebude. Paní Fischerová je také známá jako dramatička, tak není divu, že se setkání zúčastnili studenti a studentky dramatického kroužku.

Týdne knihoven 2012 se týká i úvodník. Kdo jste ho nečetli, vraťte se k němu.

Ludmila Křivancová

 

 

RSS
    SKIP