4


2016

 

SKIP v akci

Den pro dětskou knihu  2016 v Kutné Hoře 

Kutnohorská knihovna je už tradičně místem, kde se v sobotu před první nedělí adventní scházejí rodiče, děti a samozřejmě my, knihovníci, abychom si společně odstartovali to krásné čekání na Vánoce. Nebylo tomu jinak ani letos. A tak se 26.11.2016 od samého rána proměnila knihovna v kreativní dílnu, kde se lepilo, skládalo, třpytkovalo, ozdobičkovalo, v Ježíškově kanceláři se psalo - pochopitelně, že Ježíškovi - prostě se v knihovně vánočnilo. Jasně, že nesměly scházet ani pohádky. A tak Anděl neúnavně svolával ke čtení zvoněním každou půlhodinu, děti si vybíraly z připravených knížek a bylo to moc fajn. Rodiče mezitím trávili čas v relaxačním koutku v oddělení pro dospělé. Kromě kávy, punče a voňavého cukroví poslouchali tatínkové a maminky (a babičky a dědečkové) audioknihy, četli časopisy a hlavně - vybírali knížky pod stromeček pro své ratolesti. Letošní várku knížek pro  Den pro dětskou knihu jsme získali spoluprací s nakladatelstvím Albatros a získali jsme tak možnost nabídnout širokou škálu krásných dětských knížek  rodičům s výraznou třicetiprocentní slevou oproti běžnému nákupu.

Kutná Hora

Řeknu Vám, až do odpoledne byl prostě v kutnohorské knihovně zase šrumec. Bavilo to nás, bavilo to děti, bavilo to rodiče  a hlavním hrdinou soboty byla dobrá dětská knížka! 

Den pro dětskou knihu 2016 v Malíně, vlastně tedy Kutná Hora podruhé

Kutná Hora

Obecní knihovna Malín je pobočkou kutnohorské knihovny. V Malíně, dříve samostatné obci, se daří už řadu let propojovat činnost knihovny s místními spolky a řadou dobrovolníků. DDK byl tedy letos už po deváté společnou prací místních hasičů, fotbalistů, tvořivých "Malíňaček" a osadního výboru. A jak takový Den pro dětskou knihu spojený s Adventním odpolednem v Malíně vypadá? Otevře se malínský vánoční minitrh, kde hlavním, ale ne jediným artiklem jsou dětské knížky pod stromeček, přivítají se zástupci Nebe a Pekla, vyhodnotí se vánoční soutěž "Nejhezčí malínský čertík", vybere se ta nejhezčí "Malínská vánočka", vystoupí děti z mateřinky i dětského knihovnického kroužku "Malíňáček", muži změří své síly v soutěži o nejdelší jablkovou slupku, ženy pak skládají inteligentní vánoční řetěz. V knihovně se čte, tvoří i píše Ježíškovi, všude znějí koledy a pak už Josef s Marií uloží Ježíška do jesliček a děti zavolají "Stromečku, rozsviť se! " . A je to :-)!  (My pak uklidíme, poděkujeme sponzorům, zaplatíme faktury a Vánoce mohou začít:-)!

Gabriela Jarkulišová

RSS
    SKIP