4


2016

 

SKIP v akci

Den pro dětskou knihu podesáté aneb Jak sedlčanští překonali sami sebe

Den pro dětskou knihu slavíme v Sedlčanech od samého začátku. Pořádáme jej na náměstí, křtíme a prodáváme dětské knihy, zahajujeme Advent, ale také vytváříme rekordy. Do české knihy rekordů jsme do letošního roku vstoupili již devětkrát.

Letos jsme se rozhodli překonat svůj vlastní rekord z prvního ročníku. V roce 2007 nás na sedlčanské náměstí přišlo s knihou Josefa Lady (kategorie Nejvíce lidí s knihou jednoho autora) 620. Abychom překonali sami sebe, muselo nás být 26. 11. 2016 odpoledne alespoň 621. Nakonec nás branou prošlo neuvěřitelných 688! První prošla branou rodina Ladova, která si takovéto setkání s knihami svého předka nemohla nechat ujít.Před rekordem naším byl však zapsán prezidentem Agentury Dobrý den ještě jeden rekord. Handicapovaný Pavel Hejhal vytvořil ústy krásný trojrozměrný betlém, který bude po celý prosinec vystaven u nás v knihovně.

Sedlčany

Nálada byla úžasná, i díky skvělé kapele, rekord jsme vytvořili, pokřtili jsme knížku Andrey Popprové Domeček pro skřítky (vyd. Mladá fronta) a před zcela zaplněným náměstím jsme ještě byly (všechny knihovnice) obdarovány vedením města kytičkou, sektem a dortem za titul Městská knihovna roku 2016.

Na závěr se slavnostně rozsvěcel vánoční strom a spolu se sedlčanskými ochotníky jsme vytvořili adventní průvod. Adventní průvod čítal již 30 adventních postav. Kromě nás se v něm však objevili i hosté - manželé Popprovi (Panna Maria a Sv. Josef) a redaktorka Mladé fronty Lucie Šavlíková coby "Lucka". V té době s námi na náměstí bylo již nejméně tisíc lidí.

Agentura Dobrý den z Pelhřimova nám desátý certifikát chce předávat slavnostně 8. 12. 2016 na Staroměstském náměstí v Praze, tak se na to už teď těšíme. Vždyť, kdy se něco takového sedlčanským zase povede...

Blanka Tauberová

RSS
    SKIP