3


2016

 

SKIP v akci

Tvořivé ruce

Uspořádání výstavy Tvořivé ruce byl nápad Aleny Kvasničkové, hospodářky SKIP, kterou zaujala různorodost zájmů knihovníků. A tak ve spolupráci s kolegyněmi z oddělení výstav Národní knihovny vznikla představa o uspořádání výstavy dokumentující tvořivost knihovníků.

Foto

Vystavené exponáty vytvořilo 16 členek Klubu tvořivých knihovníků plus Ladislav Kurka a 4 knihovnice NK. Vystavené artefakty byly vytvořené různými technikami a tvůrci do nich vkládali své pocity, nálady i znalosti. Obrazy malovaly Jaroslava Vokáčová, Klára Koldová, Markéta Dubnová a Kristýna Rolincová - ta vystavovala i keramickou ruku. Plstěné květy připravila Alena Koudelková, drátované exponáty vytvořila Eva Cerniňáková, fotografie Jana Křehlová, kožené výrobky Magdaléna Kupková. Komplet šitých panenek a jejich fotografií vytvořily Zuzana Mišterová a Martina Kožíšek Ouřadová z Plzně, zajímavou kolekci šperků představila Libuše Nivnická. Alena Volková Balvínová dodala nástěnnou keramiku a korkové obrazy, šité výrobky Lída Veselá včetně podložky vzácnější šitou technikou trapunto, paličkované obrázky Ivanka Špundová a obaly na čtečky Radka Syrová. Kateřina Jandová Andrlová dovezla šitý historický kostým. Ladislav Kurka se přidal svými publikacemi, pohlednicemi a fotografiemi panských sídel.

Foto

Z pracovnic Národní knihovny vystavovaly obrázky na dřevěných housličkách Eva Ginzlová, šité a patchworkové výrobky Lenka Vojtěchová a Miluše Šilhanová a šité korálky Alexandra Konečná.

Foto

Výstava probíhala od 10.8. do 10.9.2016 za zájmu návštěvníků ve výstavní chodbě NK.

Eva Ginzlová, Alena Volková Balvínová, foto E. Hodíková

RSS
    SKIP