2


2016

 

SKIP v akci

Kniha ti sluší

Vážené kolegyně a kolegové,

díky letošní kampani Svazu českých knihkupců a nakladatelů (SČKN) ke Světovému dni knihy (slaví se od roku 1995 ve více než 100 zemích - pozn. red.) se podařilo vybrat 200 000 Kč, které si mezi sebe rovným dílem rozdělí Nadační fond Českého rozhlasu Světluška a Nadace Leontinka. Využijí je na úpravu vybraných knih pro zrakově postižené.

Poprvé SČKN spolupracoval také s knihovnami, které v rámci kampaně uspořádaly řadu autogramiád, setkání se spisovateli či autorských čtení.

Speciální akce spojené s oslavami dne knihy mohli lidé navštívit ve více než 20 městech. Velký zájem vyvolala facebooková fotosoutěž, jejíž účastníci se fotografovali s oblíbenou knihou.

Kampaň Kniha ti sluší totiž rozhodně nekončí, SČKN v ní bude pokračovat i v následujících letech.

"Charitativní rozměr kampaně byl velmi cenný," hodnotí předseda SČKN Martin Vopěnka. "Podařilo se nám vybrat nezanedbatelnou částku. Zároveň bych na letošní kampani vyzdvihl její vysokou grafickou úroveň, za což děkuji fotografovi Michalu Linhartovi a grafickému studiu ReDesign. Na té můžeme do budoucna dál stavět."

Do kampaně se zapojilo přes 270 knihkupců po celé České republice.

Každý, kdo u nich během týdenní kampaně Kniha ti sluší nakoupil knihy, obdržel jako dárek unikátní CD autorského čtení, na jehož sestavení se podíleli přední čeští spisovatelé. Nákupem lidé zároveň přispěli zmíněným nadacím. Mediálními partnery projektu jsou Český rozhlas Radiožurnál a regionální Deník.

Roman Giebisch

 

RSS
    SKIP