3


2015

 

SKIP v akci

Pasování prvňáčků na čtenáře ve Všechovicích

Pro naši knihovnu ve Všechovicích je samozřejmostí dobrá spolupráce se základními školami ve Všechovicích a Opatovicích. Máme totiž jeden společný cíl - podpořit u dětí zájem o čtení, vštípit jim lásku ke knihám a následně ulehčit cestu ke vzdělání. Vždyť v knihách je základ veškerého dalšího učení, čtení rozvíjí fantazii, obohacuje slovní zásobu, přináší důležité informace i zábavu.

Stalo se už tradicí, že vždy v závěru školního roku pasujeme naše prvňáčky na čtenáře. Chceme je tak odměnit za jejich celoroční práci, zdůraznit význam toho, že se naučili číst a co to pro ně v dalším životě znamená.

Již několik let zachováváme jeden osvědčený scénář, výsledné představení je však pokaždé jiné. Úvodní krátkou pohádku O Písmenkovém království ztvárňují vždy žáci pátého ročníku. Každá třída do svého projevu vkládá svůj vlastní potenciál, nové nápady, jiné ztvárnění. Letošní páťáci pod vedením paní učitelky Kohoutkové se blýskli perfektní přípravou, disciplínou, novými detaily a přirozeným projevem. Těžko říct, kteří páťáci byli nejlepší. V daný okamžik vždycky ti současní. Pokaždé vykouzlili na tvářích prvňáčků zářivý úsměv a neskrývanou radost. Následné pasování králem Knihomolem z předcházející pohádky a drobné dárky (Knížka pro prvňáčka od Svazu knihovníků a informačních pracovníků, bezplatné členství v knihovně do konce roku, Pasovací list a reklamní předměty od mikroregionu Záhoran) jen znásobily slavnostní náladu.

Děkuji všem, kteří se na "Pasování" podíleli.

Lydie Trlifajová

RSS
    SKIP