1


2015

 

SKIP v akci

Den pro dětskou knihu 2014
...se povedl

DDKHistoricky první DDK se uskutečnil v sobotu 29. 11. v Masarykově veřejné knihovně Vsetín. Akce dostala podtitul "rodinná sobota v knihovně" a přesně tak to také v sobotu v knihovně na Dolním náměstí vypadalo.

Od rána se to v K klubu, dětské knihovně i společenském sále hemžilo malými i většími návštěvníky v doprovodu rodičů i prarodičů.

Ti postupně pátrali spolu s detektivem Vrťapkou po lupičích nebo vyzkoušeli to nejlepší ze stolních her. Odpočinout a zalenošit si pak mohli s pohádkami a hračkami.

Součástí byl prodej nových dětských knih zajištěný Knihou Bauer.

Při Dni pro dětskou knihu prošlo knihovnou přes 200 nadšených návštěvníků. Užili si ho jak děti, tak jejich dospělý doprovod. Už teď se těšíme na další ročník.

Děkujeme Rodinnému a mateřskému centru Vsetín za poskytnutí herních prvků pro ty nejmenší a také hostům z Bečvochova hráčského doupěte spolu s Jardou Česnekem v "herní sekci".

Kateřina Janošková

... v Uherském Hradišti

Sobotní dopoledne s nabitým programem přilákalo do Knihovny BBB v Uherském Hradišti hodně rodičů a dětí, vždyť osmý ročník Dne pro dětskou knihu 2014 přímo lákal adventně se naladit. Připraveny byly tvůrčí dílničky i prodej knih, pletených hraček, dřevěných výrobků, košíčků, výroba andělíčků i drátované drobnosti či vánoční přáníčka a nechyběla ani ochutnávka vánočního cukroví. Po celé dopoledne byly v obležení stánečky Dětského domova z Uherského Ostrohu, uherskohradišťského Domova pro seniory i Chráněného bydlení klientů z Velehradu. To vše doprovodily písničky děvčátek z Hradišťánku, hrané pohádky na motivy knih Daisy Mrázkové v podání Divadla Brod i závěrečná čtená pohádka na půdičce. Rodiče i prarodiče uvítali, že mohou zdarma přihlásit nové dětské čtenáře, ochutnat vánoční punč i jiné dobrůtky Café21 a my věříme, že v naší knihovně všichni strávili příjemný předvánoční čas.

Mirka Čápová a Hana Hanáčková

RSS
    SKIP