1


2015

 

SKIP v akci

Noc s Andersenem

*V pátek 27. března 2015* v noci se otevřou prostory mnohých knihoven a škol a pozvou děti na další pohádkovou Noc s Andersenem. Organizátoři připravují atraktivní program, v němž nebude chybět společná noční četba, soutěže, ankety, loutková i divadelní představení, děti poznají tajemná sklepení knihoven, navštíví strašidelná místa v okolí. Ukázky z literatury jim budou číst významní herci, spisovatelé, ilustrátoři, starostové, primátoři i hejtmani, ředitelé, učitelé, knihovníci. V patnácti ročnících akce k podpoře dětského čtenářství se ukázalo, co vše je v místních podmínkách možno uskutečnit. Na webu akce k podpoře dětského čtenářství vzniká adresář všech míst, kde se akce uskuteční, organizátoři zde najdou i informace o tom, co pro ně chystá pořádající *Klub dětských knihoven SKIP ČR*. Letošní ročník bude zasvěcen 210. výročí narození dánského pohádkáře Hanse Christiana Andersena a 100. výročí narození českého pohádkáře Jana Drdy, vždyť jejich pohádky děti milují v psané i filmové podobě. Plakátky a návrh pohlednic jsou z dílny pana Jana Smolíka, distribuce se ujalo nakladatelství Albatros, kde také vydají v polovině března knihu komiksů Na hradě Bradě, v níž sourozenci Bertík a Bibi splétají z písmenek hrůzostrašné příběhy. A to není zdaleka vše, kapitolku ke společné noční četbě už vloni poskytla Sandra Vebrová a snad se dětem bude líbit Ducháčkovic rodina aneb strašidla mezi námi...

Český rozhlas Dvojka a Rádio Junior budou vysílat v živém vysílání až do půlnoci, už nyní víme, že éterem děti pozdraví Jiří Lábus, Ivona Březinová, Zora Jandová i Braňo Holiček. Chystají se také nejrůznější soutěže, hlasování o nejlepší dětskou knížku v anketě SUK Čteme všichni.

Věříme, že si pohádkovou noc užijí malí velcí čtenáři ve více než 1217 přihlášených knihovnách, školách, domech dětí, ústavech, občanských sdruženích, zoologických zahradách, v klubovnách hasičů, pionýrů i skautů i v Českých školách bez hranic na celém světě.

Mirka Čápová a Hanka Hanáčková

 

RSS
    SKIP