4


2014

 

SKIP v akci

Maratón čtení 2014

Ve čtvrtek 9. října přijela do litomyšlské knihovny na dvě besedy spisovatelka Petra Dvořáková. První beseda byla určena žákům 3. a 4. tříd a autorka četla ze své knížky "Julie mezi slovy". Pak s dětmi debatovala o tom, co je a co není kyberšikana, jak se dnes mění vazby v rodině, ze které jeden z rodičů odchází a druhý si přivede nového partnera, nebo co znamená výraz "sankce".

Druhá beseda byla určena starším žákům, u nás konkrétně to byla 7. a 8. třída. Ústředním tématem byla problematika poruch příjmu potravy, kterou autorka zpracovala v knize "Já jsem hlad". Spisovatelka vysvětlila, co je to bulimie, co anorexie a jak můžeme lidem, postiženým těmito nemocemi, pomoci. Součástí obou besed byla i soutěž o drobné ceny. Odezva dětí byla spontánní a o jejich zájmu svědčí i fakt, že některé si hned po besedě běžely do knihkupectví knížku Julie mezi slovy koupit.

Velké poděkování patří Svazu knihovníků a informačních pracovníků i představitelům projektu Čtení pomáhá. Díky jejich finanční podpoře jsme opět mohli představit v našich knihovnách spisovatele, jejichž díla nacházejí u mladých čtenářů odezvu a kteří se současně nebojí zpracovávat témata, která určitě stojí za víc než letmé zamyšlení.

Jana Kroulíková

RSS
    SKIP