3


2014

 

SKIP v akci aneb Bylo bude

Již po deváté Setkání s loutkou

Přestože seminář v Městské knihovně Chrudim proběhl o víkendu 28. - 30. 6. 2014, dorazily knihovnice a pozor i jeden knihovník v hojném počtu.

Setkání s loutkouLetošní ročník byl věnovaný scénickému čtení a lektorkou byla herečka Městských divadel pražských Jitka Smutná.

Účastnila jsem se této dílny poprvé a rozhodně ne naposledy. Nadchla mě nejen práce skvělé lektorky, ale i krásná a přátelská atmosféra, která nás provázela po celé tři dny.

 V rámci festivalu Loutkářská Chrudim jsme navštívili také divadelní představení SIMPLYClever! V podání divadelního souboru Športniki, Praha.

To nás tak inspirovalo, že daný úkol od Jitky Smutné, který jsme druhý den ráno dostaly, nám přišel docela snadný.

Měli jsme (to měkké i je správně, nesmíme zapomínat na knihovníka Tomeše Pipotu) za úkol vyrobit kulisy i kostýmy k pohádce Tatínek 002 autora Arnošta Goldflama, ale hlavně tuto pohádku scénicky přečíst. Myslím, že by se autor velmi divil, stejně jako naše lektorka, čeho že jsou dětské knihovnice schopné. Ovšem nejen ty. Televizní uvaděčka v podání nám velmi dobře známé Zlaty Houškové nás ohromila.

Setkání s loutkouPřestože jsem se za ty tři dny neodnaučila číst s mírně moravským přízvukem, tato dílna mě naučila hodně a myslím, že to mé práci pomůže.

Děkuji všem kolegyním za načerpání nových sil a nápadů

Hlavně musím poděkovat organizátorkám této akce za skvělý nápad a čas, který nám věnovaly. Určitě si desátý ročník nenechám ujít a už teď se těším.

Tento projekt byl realizován s finanční podporou Ministerstvo kultury ČR a SKIP ČR.

Jitka Sopperová

Foto Marcela Fidlerová

 

 

 

RSS
    SKIP