2


2014

 

SKIP v akci aneb Bylo bude

Hrabalovo Kersko - 16. ročník

V sobotu 17. května se konal již 16. ročník Hrabalova Kerska. Organizátoři a pořadatelé napnuli všechny síly na zajištění co nejlepších muzikantů, divadla, hostů, doprovodných akcí a soutěží.

V tomto roce, kdy si připomínáme 100. výročí narození tohoto významného spisovatele, se ke spolupořadatelům připojil i SKIP a bylo avizováno několik autobusů knihovníků z celé republiky. Přijeli knihovníci z Ostravy, Valašského Meziříčí, Kladna, Prahy, Chebu a z dalších míst.

Letošnímu ročníku neubralo na návštěvnosti ani nepříznivé počasí a v  10 hodin se U Pramene, kde startoval turistický pochod, sešlo nejméně 200 účastníků a cyklojízda vyrazila z Nymburka v počtu 53 cyklistů.

Ve 13 hodin začal program na zahradě Lesního ateliéru Kuba a ve 14 hodin začalo pršet. A pršelo a pršelo, někdy i lilo.

Pršelo

Kulturní program zpestřily kapely Trampstejk, BG Friends, Crossband a legendární Jan a Václav Neckářovi. Nechyběly ani ukázky ze hry Harlekýnovy milióny v podání herců nymburského divadla. Mezi hosty jsme přivítali herce, kteří mají vztah k Hrabalovým dílům, Petra Bruknera, Pavla Nového, Ivu Hüttnerovou a režiséra Jiřího Menzela.

Hrabalovo Kersko

Lidé v pláštěnkách, pod deštníky a schovaní pod stany vydrželi a sledovali program až do konce. Bavili se děním na pódiu, ale i dobrým postřižinským pivem, příjemnou atmosférou, ke které přispěla i voňavá selátka na rožni.

V neděli 18. května byl pro zvídavé knihovníky připraven další program. Jan Řehounek a kolegyně Dana Rašová z Městské knihovny v Nymburce se ujali od 9 hodin literární procházky po městě Nymburk, která končila v Pivovaru Nymburk. Tam již na knihovníky čekala ochutnávka piva. Letošní rok pivovar uvařil speciální pivo - Hrabalovo jubilejní pivo, které se bude vařit jen v tomto roce. Věřím, že chutnalo.

Kersko

I přes nepřízeň počasí s trochou adrenalinu, bahna, deště a zimy jsme prožili další Hrabalovo Kersko, které určitě nezůstalo nic dlužno minulým ročníkům. Co si přát na další "Kersko"? - Určitě slunce a teplo, návštěvníci zůstávají stále skvělí a obdivuhodní.

Helena Liptáková

RSS
    SKIP