1


2014

 

SKIP v akci aneb Bylo bude

Noc s Andersenem bude 4. dubna 2014

Noc s Andersenem 2014

Vážení přátelé dětského čtení,

určitě víte, že další, čtrnáctý, ročník Noci s Andersenem se odehraje v pátek 4. 4. 2014. Vše bude mít ve svých rukách komisař Vrťapka, který vyhlásí detektivní pátrání, vždyť slaví letos kulaté výročí. Děti se mohou těšit také na společné čtení z úplně nové knihy, jejíž děj se odehrává v knihovně a kapitolku nám už vloni přislíbil autor Vhrsti. A opět se můžete těšit na speciálně vydané pohlednice, které i letos rozešleme na všechna řádně evidovaná spací a čtecí místa v knihovnách.

Děkujeme SKIP ČR, který zaštiťuje jejich tisk a distribuci.

Tradičním partnerem Noci s Andersenem bude i letos firma McDonald's, mezi nové a zajímavé podporovatele bude patřit například Úřad vlády ČR, kde chystají pro Noc s Andersenem soutěž pro děti k desátému výročí vstupu České republiky do EU.

Předpokládáme, že než článeček vyjde, bude jich kolem tisícovky, ale pro pořádek, k dnešnímu datu 25. 2. je nás přesně 848. Máme radost, že se akce slibně rozbíhá za hranicemi, krom Slovenska, Polska, Slovinska a Chorvatska jsou to už dvě místa v Řecku, z toho např. Český krajanský spolek v Athénách, dále pak tři místa v Austrálii, africký slum Amani Kibera v Keni, tradičně Kodaň v Dánsku, Londýn, Berlín, Paříž, americký Portland, Drážďany, ze slovenských míst např. Knižnica Jána Kollára v Kremnici, Okresná knižnica Dávida Gutgesela v.Bardejove, Obecná knižnica v Gemerskej Polome, sdružení Máme radi deti Veľký Folkmar.

Z našich českých zajímavých institucí jsou to např. Anglická, německá a rakouská knihovna SVK Plzeň, Gymnázium Suverénního řádu Maltézských rytířů ve Skutči, Biskupské gymnázium Bohuslava Balbína a ZŠ Jana Pavla II. v Hradci Králové, Kulturně-vzdělávací centrum Vincent ve Vinoři, Farní knihovna ve Staňkově, Výchovný ústav a dětský domov se školou v Dřevohosticích, ZŠ a MŠ Svatý Kopeček u Olomouce, ZOO v Jihlavě, ZŠ a MŠ Ulita pro sluchově postižené Praha 5, Tvrz Orlice v Letohradě, Salesiánský klub Jiříkov, Knihkupectví Duha Šumperk, Hasiči v Českém Dubu, Ateliér Petrlenka Lhota pod Libčany, dětské oddělení uherskohradišťské nemocnice, Církevní škola bratrská Praha 7, ZŠ sv. Voršily Praha 1, Sunny Canadian International School Jesenice, ZŠ německo-českého porozumění Praha 8, M-centrum pro mladou rodinu České Budějovice, poprvé také rodina Švestkova a spřátelené rodiny ze Srubce u Českých Budějovic, Dětský klub Bílá hlína Mnichovo Hradiště, Centrum pro děti a rodiče Náchod, Gymnázium-bankovní akademie Praha 10, Centrum Bublinka Stráž por Ralskem, Muzeum Cheb i Národní knihovna ČR v Praze.

Hana Hanáčková - Mirka Čápová

 

RSS
    SKIP