4


2013

 

SKIP v akci aneb Bylo bude

Rozkvetlá knihovna podruhé

Cílem druhého ročníku soutěže Rozkvetlá knihovna bylo opět podnítit zájem o vytváření kultivovaného prostředí ve veřejných knihovnách. Letošní hodnotící komisi budou tvořit zástupci Svazu knihovníků a informačních pracovníků ČR, Svazu květinářů a floristů ČR http://www.svazkvetinaruafloristu.cz/ a Výstaviště FLORA Olomouc, a.s. http://www.flora-ol.cz/. Soutěž probíhala v termínu od 1. srpna - 20. září 2013 a došlé soutěžní příspěvky byly zveřejněny na facebooku SKIP a partnerů soutěže. Patnáct nejlépe ohodnocených příspěvků/3 v každé kategorii/ získalo svým knihovnám zdarma vybrané odborné zahradnické a zahrádkářské časopisy a další atraktivní ceny.

Soutěž Rozkvetlá knihovna probíhala ve třech kategoriích - fotografické, výtvarné a literární. Soutěž byla určena všem návštěvníkům knihoven a její výtvarná a literární byla vyhlášena zvlášť pro dětské a pro dospělé uživatele knihoven. Soutěžící knihovny mohly zasílat fotografie, výtvarná či literární díla svých uživatelů. Vybrané soutěžní příspěvky byly vystaveny a oceněny v rámci celostátní akce Týden knihoven na podzimní Floře Olomouc, která se konala ve dnech 3.-6.10.2013. Moje květina byl název pro výtvarnou a básnickou soutěž s kresbami květin a péče o ně.

Vítězové jednotlivých kategorií:

  • Výtvarná kategorie - 1. místo získala Knihovna Píšť
  • Literární kategorie - 1. místo získala Městská knihovna Kamenice nad Lipou
  • Fotografická kategorie - 1. místo získala Městská knihovna Klatovy

Fotogalerie Rozkvetlé knihovny 2013 - http://www.skipcr.cz/aktuality/archiv-aktualit/fotografie/rozkvetla-knihovna-2013-galerie

RSS
    SKIP