4


2013

 

SKIP v akci aneb Bylo bude

Knihovnice nejsou z cukru - navzdory počasí se happening vydařil!

HappeningJiž od pátečního rána se začali do Kolína sjíždět knihovnice a knihovníci ze všech koutů ČR. Po registraci a občerstvení v knihovně si mohl každý vybrat z připravených alternativních programů - prohlídka Regionálního muzea, návštěva židovské synagogy a hřbitova, výstup na věž Práchovnu a samozřejmě prohlídka všech prostor knihovny. V půl třetí začal za doprovodu dechové kapely Suchdolanka a mažoretek z DDM pochod knihovníků kolem náměstí. A pak už se na pódiu a pod pódiem střídaly knihovnické soutěžní týmy s vystupujícími kolínskými soubory. Diváci viděli vystoupení mažoretek, ukázku sebeobrany Školy Taekwondo ITF Silla, Marka Jelínka @ Mimosféry. Soutěžní týmy se představily svými zdravicemi, poznávaly hudební dechové nástroje (podle sluchu), 10 pochutin (poslepu jen podle chuti), procvičily mozkové závity na znalostním testu o Kolíně a projely slalom na čas s knižním vozíkem naloženým knihami. Pro veřejnost byla připravena soutěž "Mluvme hezky česky" o hodnotné ceny. Celým programem provázel moderátor Luboš Votroubek. Na závěr předal čestný předseda SKIP Vít Richter cenu MARK, soutěžní družstva si převzala také pěkné ceny - zvítězilo družstvo BO!!! z Ostravy. Speciální cenu věnovanou firmou Ceiba - knihovnický vozík Tuky - Happeningsi odvezlo družstvo ze Vsetína za vítězství ve slalomu.

Večerní program pak pokračoval v kulturním společenském domě. Na úvod jsme zhlédli taneční show TK CrossDance Kolín, pak následoval raut a povídání kolínských spisovatelů Ireny Fuchsové a Jakuba Šťástky. Tečkou na závěr bylo vystoupení tanečních skupin Rasputin a Kocour Modroočko. Následovala možnost posezení v kulturním domě. Ve Starých lázních proběhlo bowlingové klání a zvítězila jak jinak - opět Ostrava.

Sobotní dopoledne bylo již volnější, po ranním posezení v knihovně se většina účastníků přesunula na plavbu lodí a pak se postupně všichni rozjeli do svých domovů.

I přes nepřízeň počasí se dle ohlasů účastníků happening vydařil, my děkujeme všem sponzorům a účinkujícím. Fotky z happeningu si můžete prohlédnout na www.knihovnakolin.cz.

HappeningAlespoň pár řádků z jedné soutěžní písničky:

Kdyby ty knihovny nebyly, tak to by byl konec pro knihy

Už by se tolik nečetlo, skončilo by tohle krásný řemeslo,

Ale že knihovny pěkný máme, vesele si zazpíváme.

Libiše Vodičková

 

A já se ptám, vzhledem k titulku: A knihovníci (byla jich tam řada) z cukru jsou?

Ladislav Kurka


RSS
    SKIP