2


2013

 

Inspirace

Piknik v trávě s knížkou

Městská knihovna v Nymburce se již třetím rokem rozhodla připojit k projektu Celé Česko čte a v rámci 3. týdne mezinárodního čtení dětem připravila Piknik v trávě s knížkou.

Uspořádat piknik pro děti se čtením pohádek, básniček a říkanek v parku, se ukázal jako dobrý nápad, ale letošní počasí nás zklamalo. Z důvodu chladného a deštivého počasí jsme čtení přesunuly do prostor dětského oddělení. Opět jsme o spolupráci požádaly městské kulturní středisko a babičky z klubu důchodců. Samozřejmě nezklamaly a napekly dětem rohlíčky, košíčky,koláčky a další lákavé cukroví.

V dětském oddělení vzniklo malé pohádkové prostranství, kde včelí medvídci, beruška a další pohádkové postavičky roznášely dobroty v košíčcích dětem, které si pohodlněsedly nebo lehly na připravené deky.

Ve středu 5.června v  9 hodin čtení zahájila ředitelka knihovny Helena Liptáková.

Do čtení se zapojil vedoucí odboru kultury, který i zahrál na kytaru známé i méně známé písničky, členka klubu důchodců, ředitel Hálkova divadla, který také přišel s kytarou. Dramatické čtení  v podání divadelníků a herců však samozřejmě děti zaujalo více už proto, že herci četli v pohádkových kostýmech a s dětmi si čtení užívali.

Přestože jsme tentokrát museli improvizovat a čtení v parku přesunout do knihovny,

Piknik v trávě s knížkou se opět vydařil, líbil se nejen dětem, ale i maminkám, učitelkám, veřejnosti i účinkujícím. Nad touto akcí převzal záštitu starosta Nymburka Ing. Miloš Petera. Další informace a fotografie z akce naleznete na www.knihovna-nbk.cz

Helena Liptáková

 

RSS
    SKIP