2


2012

 

Mozaika

Půjčování kol a trekingových holí v Informačním centru Vsetín

S jarem a pěkným počasím přichází i sezóna turistů a cyklistů. Informační centrum vsetínské knihovny již od loňského léta rozšířilo svou nabídku o půjčování kol a trekingových holí.

Zájemci o zapůjčení kola si mohou vybrat z trekových i horských kol včetně základního cyklovybavení (lepení, montážní klíče, pumpa, zámek). Půjčují se i dětská kola, která byla do informačního centra darována. Ke kolům je možné zapůjčit i cyklistickou helmu. Všechna kola jsou pravidelně odborně servisována.

Samotné půjčení kola je stvrzeno podpisem smlouvy, ke které je nutno předložit dva doklady totožnosti, zaplacením vratné kauce a půjčovného. Zájemce podepíše provozní řád, který ho seznámí se zodpovědností za případné škody.

Záloha na každé jízdní kolo je vratná a činí 1000,- Kč (sleva pro skupinu 3 a více osob - záloha 500,- Kč na osobu). Půjčovné na 1/2 dne (do 6 hodin) činí 100 Kč, za 1 den (24 hodin) zaplatíte 200 Kč a za každý další den 100 Kč. Půjčovné za 1 týden stojí 600 Kč. Je možná i případná jiná doba pronájmu dle domluvy. Cena platí pro každé pronajaté jízdní kolo, osvětlení a zámek.

Půjčovna je otevřena v provozní době informačního centra, kolo je možno vrátit i v neděli - za příplatek. Platné podmínky, ceník i vzor smlouvy k půjčování kol jsou dostupné na http://vsetin.mic.cz.

Zkušenosti s půjčováním kol za jednu půjčovní "půlsezonu" kladné a nestalo se, že by vypůjčitel porušil provozní řád. Kola byla vždy vrácena v dohodnutém termínu a v pořádku. Zájemcům vycházíme vstříc i v tom,že se lze domluvit na vrácení kola i mimo pracovní dobu např. ve volné dny. Tady trváme pouze na dodržení dohodnutého času.

Počet půjčených kol samozřejmě závisí na počasí a období dovolených - za srpen 2011 bylo půjčeno 14 kol, v září už pouze jedno.

V informačním centru je také možné zapůjčit trekingové hole. Cena půjčení není vysoká (50,- Kč na 1 - 3 dny).

Se začátkem sezony 2012 se již opět půjčují první kola i hole. Věříme, že bude přibývat spokojených uživatelů i nadále.

Kateřina Janošková

 

RSS
    SKIP