4


2011

 

Informační servis

Knihovny současnosti 2011 aneb Seč v Budějicích

Tradiční knihovnická konference Knihovny současnosti se po mnoha letech přesunula. Devatenáctý ročník proběhl v Českých Budějovicích v areálu Jihočeské univerzity. Akce, která se stala každoročním setkáním knihovníků veřejných i odborných knihoven, změnila místo jednání a stala se tak "Sečí v Budějicích". Změnilo se ale především místo setkání, zaměření, třídenní program i seznámení s aktualitami v oboru zůstalo. Organizačně se podílel jednak SDRUK, jednak Jihočeská vědecká knihovna v Českých Budějovicích. Veškerá jednání, ubytování i stravování probíhalo v areálu univerzity, v hotelu Bobík, v krásné moderní Akademické knihovně JU, v menze a na kolejích. Účastníci nemuseli opustit areál, ale také mohli navštívit město České Budějovice, do centra to bylo pět minut autobusem, dvacet minut pěšky.

Co se týká obsahu příspěvků mnoho říci nemohu, zúčastnila jsem se konference spíš jako hosteska. Jednání jsem se zúčastnila minimálně, zato mohu říci, že se sešlo maximální možné množství účastníků, že snad nikdo nebloudil a případné problémy se řešily v zárodku. Ohlasy byly pozitivní, i když někteří konzervativci říkali: "Seč je Seč". Pro mne jako zástupce organizátorů se konference vydařila, příspěvky zaměřené tentokrát především na potřebu jednotného knihovního rozhraní, zapojení elektronických informační zdrojů a vzdělávání uživatelů. Slyšela jsem jich jen pár, ale ty, které jsem stihla určitě byly inspirací nebo novým pohledem na možnosti knihoven.

Těm, kteří se nezúčastnili, lze jen říct, přijeďte příště, ať se konference Knihovny současnosti bude konat v Seči nebo kdekoli jinde.

Lidmila Švíková

RSS
    SKIP