3


2011

 

Atlas

Raspenava

Raspenava7. srpna 2010 přišla pohroma v podobě velké vody. Napsáno toho bylo už mnoho. V okolí nebyl nikdo, koho by se tato katastrofa v nějaké podobě nedotkla. Ať osobně nebo profesně. Mě se dotkla profesně. Když jsem viděla tu spoušť v knihovně, která se nacházela v budově mateřské školy, moje první myšlenka byla: "Přišla jsi o práci. Tohle nikdo už nedá do pořádku." Celá budova musela být nakonec stržena.

Vedení města bylo ale od první chvíle za zachování jediného kulturního stánku v Raspenavě a po devíti měsících jsme otevřeli novou provizorní knihovnu v prostorách městského úřadu. Lidé opět začínají chodit do knihovny, i když mají stále spoustu práce s napravováním loňských škod. Chodí "původní" čtenáři, ale máme i mnoho nových. Zhruba 1400 zachráněných svazků průběžně, při provozu rozšířeném na městské informační centrum, doplňujeme mnohými dary a samozřejmě nákupem.

Všechno zlé, je k něčemu dobré. Snad... Knihovna se přestěhovala na strategičtější místo (co se týká pohybu potencionálních uživatelů a čtenářů), má kompletně nové vybavení (od výpočetní techniky po nábytek) a knižní fond se obnovil...

Přeji všem ostatním, podobně postiženým knihovnám, aby co nejdříve obnovily provoz a upřímně doufám, že se nic podobného již nebude opakovat. Všem, kteří nám pomohli, ať prostřednictvím finančních darů, osobní pomocí nebo jen morální podporou, zhluboka a upřímně děkuji!

Radka Čapková

RSS
    SKIP