1


2011

 

Galerie

Už 125 let

Tak jsme byly gratulovat. To bylo slávy!!! Seběhla se téměř celá ves, aby oslavila to významné jubileum. Však se nestává každý den, aby se slavilo 125. výročí založení - a ještě k tomu venkovské knihovny!!!

Kde to bylo? V Jarošově nad Nežárkou. Ano, narozeniny měla Pravdova knihovna. Obyvatelé obce si společně připomněli historické chvíle, kdy Obec přijala 100 svazků knih od akademického spolku Štítný a ty tvořily základ fondu nové veřejné knihovny v Jarošově. Kaleidoskop dobového tisku předvedli členové "dramatického kroužku". Pak už to šlo ráz na ráz, všichni chtěli popřát "své knihovně" a poděkovat - za dlouholetou práci pro knihovnu a obec - "své knihovnici" Mgr. Mileně Kodýmové. Gratulantů a darů bylo nepočítaně.

Jen namátkou. Děti ze školky přednesly veršovanou pohádku Františka Hrubína, Krojová družina v krásných blatských krojích své knihovně zazpívala, dále tanečnice předvedla ukázku orientálních tanců. Taneční vystoupení "studánkové víly" (vnuk knihovnice Jeníček) nemělo chybu. Zavzpomínalo se i na Járu Cimrmana. A v návaznosti pak vystoupily členky Klubu čilých seniorů (KČS) jako akvabely. Jejich produkce na motivy Vltavy od Bedřicha Smetany slavila největší úspěch. Členky KČS přispěly k oslavám také dortem ve tvaru knihy, který jedna z nich vlastnoručně upekla.

Gratulovali místní i přespolní, mezi gratulanty nechyběli zástupci jihočeské regionální organizace SKIP a Spolku pro obnovu venkova. Také pan starosta Bohumil Rod složil pro tuto příležitost oslavnou báseň... Jídla i pití bylo dost a všichni se báječně bavili!!! Bylo vidět, že tato knihovna do své obce skutečně PATŘÍ!!!

Tak jsme tedy popřály :

Hodně štěstí, fůru zdraví, pohodu a slunce v duši.
Krásné knížky, veselou mysl a úsměv, co všem sluší.
Ať prožijete zde ještě mnohé příjemné chvíle
a společně vždy dojdete do vytčeného cíle.
Však je to umění, nechybět v centru dění!!!
Ať příjemně vám plyne čas a do knihovny vracíte se rádi zas.

Daniela Wimmerová a Jiřina Kostková

RSS
    SKIP