1


2011

 

Inspirace

Jak se peče perníkový bibliobus

Starý bibliobusJe to celkem snadné, vezmete hladkou mouku, cukr, vejce, tuk, med a koření. Vše řádně smícháte a necháte 30 minut odležet. Pak vyválíte a vykrajujete... Ale nemusí to být jen tak obyčejné tvary z prodávaných formiček, když popustíte uzdu fantazii, můžete mít třeba autíčko, tank, princeznu nebo... pojízdnou knihovnu!

Městská knihovna v Praze pojízdné knihovny provozuje s přestávkami od roku 1939. Dnes pražské silnice brázdí dva vozy. Oba bibliobusy jsou tak trochu maskoty knihovny - děti je milují, dospělí obdivují - a abychom je ukázali z trochu jiného úhlu, tak jsme se před Vánoci rozhodli vyhlásit akci "Perníkový bibliobus". Zadání bylo zcela jednoduché, účastníci měli za úkol upéct z perníkového těsta pojízdnou knihovnu. Recept na těsto jsme nechali na nich, předlohy tvarů a výzdoby umístili na web knihovny i facebook a čekali.

Nový bibliobusCelkem přišlo 8 snímků. Někdo improvizoval, někdo pekl vozidlo současné, ale našli se i tací, kteří se pustili do vozu původního - Pragy z roku 1939. Jak se bibliobusy povedly si můžete prohlédnout na facebooku Městské knihovny v Praze ve Fotkách.

P.S. A pokud teď máte chuť zadělat těsto a pustit se do pečení, přidávám link na recept. Měkké medové perníčky (http://recepty.vareni.cz/mekke-medove-pernicky/). Ať chutnají.

Lenka Hanzlíková

 

RSS
    SKIP