1


2011

 

Děti (ne)čtou

Plakát Noci s Andersenem 2011Už pojedenácté vypukne
Noc s Andersenem

Noc s Andersenem, a my přicházíme s předběžnou informací. Na novém webu Noci s Andersenem (www.nocsandersenem.cz) každým dnem narůstá počet registrovaných míst, jsou mezi nimi i účastníci ze Slovenska, Polska, Slovinska, letos k nám přibudou také děti z Českých škol bez hranic - a to z Drážďan, Londýna a Sydney.

Tématem letošní Noci s Andersenem v Česku bude nejen H. Ch. Andersen, ale hlavně výročí Václava Čtvrtka. Už o loňských letních prázdninách vznikl nový verš básníka Miloše Kratochvíla, který je kmenovým autorem nakladatelství Mladá fronta. To chystá noční soutěž a také nám poskytne kapitolku z autorovy knihy Pachatelé dobrých skutků nejen v češtině, také přeloženou do angličtiny pro zahraniční účastníky. Obrázek na pohádkové noční pohlednice letos namalovala Markéta Vydrová, je to ilustrace z  knížky Strašibraši, aneb Tajemství věže v Kamsehrabech a vydala ji Mladá fronta (pokud by se Vám obrázek hodil, prosíme o uvedení této bibliografické citace, slíbily jsme to ilustrátorce). Nabízíme i básničku Miloše Kratochvíla, budete-li o to stát...

Náhled pohlednice je jen prozatímní, společně s moc hezkou básničkou budou tvořit pohlednici letošní pohádkové noci.

Předpokládáme, že opět budou spolupracovat Český rozhlas 2 Praha a Rádio Slovensko, loňský noční radiomost byl prostě úžasný!

A kdy to všechno vypukne? Není to apríl, nebojte se, jedenáctá Noc s Andersenem bude v pátek 1.dubna 2011.

Mirka Čápová a Hana Hanáčková

(Redakce Bulletinu SKIP drží palce, při dobývání nových zemí a možná i nových rekordů)

RSS
    SKIP