BULLETIN
SKIP

SVAZ KNIHOVNÍKŮ A INFORMAČNÍCH PRACOVNÍKŮ ČR

4
2009

Aktuální číslo Archiv Obsah

VŠE - Jindřichův Hradec

Elektronická verze
Vydavatelské údaje

RSS

Co nového ve SKIP

Pojďte s redakcí na Velkou Moravu

Ing. Libuše Nivnická je ředitelkou Knihovny Jiřího Mahena v Brně, předsedkyní regionálního výboru SKIP Velká Morava, místopředsedkyní SKIP, členkou a pokladníkem komise veřejných knihoven IFLA, členkou Ústřední knihovnické rady, členkou zastupitelstva v Brně - Maloměřicích a Obřanech a redaktorkou zpravodaje pro tuto brněnskou část, a také dvojnásobnou babičkou. S Libuší Nivnickou (N) hovoří znovu Ladislav Kurka (R)

Rozhovor s L. Nivnickou

R: Jak to všechno proboha stíháš?

N: Špatně. I v noci. Úkoluji mailem kdekoho, i sebe.

R: Přibliž čtenářům, jak organizačně pracuje regionální výbor regionu, který jste překřtili se souhlasem VV na Velkou Moravu?

N: Scházíme se pravidelně jednou měsíčně s výjimkou prázdnin, ale naléhavé úkoly řešíme mailem. Region zasahuje do tří krajů, takže v 8členném výboru jsou všechny zastoupeny. Nejvýznamnější průběžné úkoly mají trvale přiděleny někteří členové výboru, např. KDK p. Nejezchlebová, starost o členskou základnu pí Švejcarová, Dr. Raška problematiku veřejných knihoven, M. Kvapil exkurze. Na kolegium zařazuji i odborný program, hlavně informace ze služebních cest, naposledy to bylo o švédských knihovnách. Místa jednání kolegia střídáme, nejraději se scházíme v nově rekonstruovaných nebo nových prostorách (naposledy to bylo v kartuziánském klášteře v Brně, kde se usídlila jedna fakultní knihovna VUT Brno).

R: Jaké úkoly řešíte v kolegiu?

N: Průběžně např. vysílání členů na zahraniční stáže (zde patří tento region k nejčilejším - L.K.). Na jaře prohlašujeme několik osobností za velkomoravské knihovníky.

R: Jak jste na ten nápad vůbec přišli?

N: Poměrně jednoduše. Dostali jsme od předsednictva VV úkol nominovat zástupce z našeho regionu na Cenu českých knihovníků - a my jich nominovali patnáct! To bylo samozřejmě těžko průchodné, tak jsme se rozhodli odměňovat také sami v regionu.

R: Co ještě připravujete pro své členy?

 N: Hlavně exkurze, zájem je o jednodenní (byli jme například ve Vídni a Bratislavě), jen malý je naopak zájem o exkurze vícedenní, ale jednu jsme uspořádali - do dánských knihoven. Plánujeme také exkurzi po polských knihovnách.

R: A co vás čeká před valnou hromadou SKIP 2010?

N: potřebujeme nominace na nové členy do RV, návrhy na nové nositele Ceny českých knihovníků, zabýváme se problematikou náboru nových mladých členů.

R: Zbývá Ti, mladá babičko, vůbec čas na vnoučata?

Vnučka je teprve tříměsíční, ale teď o víkendu jsme měli téměř dvouletého Jindru a to byl přímo lék, jak pustit z hlavy všechny pracovní atd. úkoly. A také jsme spolu běhali do schodů.

R: Tak to Ti závidím (to běhání). A přeji krásné Vánoce a dobrý start do roku 2010.

 

 


Obsah

 

SKIP