BULLETIN
SKIP

SVAZ KNIHOVNÍKŮ A INFORMAČNÍCH PRACOVNÍKŮ ČR

4
2009

Aktuální číslo Archiv Obsah

VŠE - Jindřichův Hradec

Elektronická verze
Vydavatelské údaje

RSS

Atlas

Knihovna v Obědovicích v novém i starém

V Obědovicích byl 3. prosince 2009 slavnostně otevřen Polyfunkční dům "U Vavřince". Podle informací starosty Obědovic Zdeňka Pavlíčka byly nejtěžší problémy s hledáním bankovního ústavu, který by byl obci ochoten krátkodobě zapůjčit prostředky do doby připsání dotace z Evropské Unie. Zklamání nad chováním většiny velkých bank je velké a nikdo dodnes nedokáže pochopit, proč dlouholetý partner obce - Česká spořitelna - kde obec měla své finanční prostředky od jejího osamostatnění v roce 1990, odmítl obci v této situaci pomoci. Starosta toto všechno nevzdal, peníze sehnal a dům dostavěl.

Obec ale musela rezignovat na bezbariérový přístup do prvního patra - výtah pro vozíčkáře se prostě z finančních důvodů nemohl realizovat. A celý dům je vybaven starým nábytkem. Co posbírali po obci, po lidech... a vyřazený nábytek z jiných organizací... Tak si to umíte představit.

Vznikl: sál s veškerým, zázemím a příslušenství, nové prostory pro knihovnu, čítárnu, obecní úřad, kancelář účetní, divadelní klubovna, internetová klubovna, prostory pro dětský koutek a matky, prostory pro další zájmové spolky jako jsou rybáři a hasiči a další přilehlé kouty.

Info o obci http://obedovice.cz/ a knihovně http://knihovna.obedovice.cz/.

Fotky lze prohlédnout na

http://kahube.galerie.cz/3936189-3-12-2009-obedovice.

Kateřina Hubertová


Obsah

 

SKIP