BULLETIN
SKIP

SVAZ KNIHOVNÍKŮ A INFORMAČNÍCH PRACOVNÍKŮ ČR

4
2009

Aktuální číslo Archiv Obsah

VŠE - Jindřichův Hradec

Elektronická verze
Vydavatelské údaje

RSS

Děti (ne)čtou

V knihovně je 84 knihožroutů

Stvořily je děti převážně ze 4. tříd s motivací a podporou učitelek a - co je zvlášť cenné - rodičů. Určitě spolu prožili vzácně tvůrčí chvíle.

Vznikly plastiky, koláže, malby, kresby a aranže nejrůznějších knihožroutů. Každého knihožrouta představuje popisek, který nápadem mnohdy i předčí výtvarno.

Knihožrout Knihožrout

Odměnou je dětem opravdový obdiv dospělých a krásná vernisáž, na kterou se dostavili malé dámy v šatech a malí džentlmeni v kravatách a motýlcích.

Několik malých výtvarníků přijalo roli kuchtíků a pomáhalo připravit občerstvení, další děti jsou hudebními hvězdami této malé slavnosti.

Chovají se podle bontonu, způsobně se občerstvují, společensky konverzují a diskutují o užitečnosti knihožrouta.

Věděli jste, že existuje knihožrout, který se živí nelegálními knihami na internetu? A že se knihožrouti zdržují a škodí tam, kde se lidé o knížky nestarají a nečtou je?

Knihožrout

Jsou nadšené děti i dospělí. A začalo to úplně nevinně. O velké přestávce v učitelském kabinetě. Potkaly se učitelky a knihovnice. Ve správný čas na správném místě.

Knihožrout

Knihožrouti už v knihovně zůstanou.

Kdoví, jestli už v Příbrami nemáme knihovnu "U knihožroutů"...

Varování redakce: Knihožrouti se zrodili k soutěži ke Dni dětské knihy v pobočce příbramské Knihovny Jana Drdy z ZŠ ve Školní ulici. Ale už předtím se objevili v jihočeských knihovnách a zřejmě se šíří dál. Redakce Bulletinu SKIP bude pro jistotu jejich výskyt mapovat.

Stanislava Pelánová a Katuše Nolčova


Obsah

 

SKIP