BULLETIN
SKIP

SVAZ KNIHOVNÍKŮ A INFORMAČNÍCH PRACOVNÍKŮ ČR

4
2009

Aktuální číslo Archiv Obsah

VŠE - Jindřichův Hradec

Elektronická verze
Vydavatelské údaje

RSS

Úvodník

Nejsem asi pozitivně naladěn. A to i přes úspěšný průběh Týdne knihoven a Dne dětské knihy a vyhlášení státní ceny Knihovna roku (tradičně bez účasti rezortního ministra) a výsledků 2.ročníku akce Kamarádka knihovna, jak se o tom všem dočtete v tomto čísle.

Především něco do vlastních řad. Jak je možné, že týdnů knihoven přes jejich už dlouholetou tradici se stále účastní jen do 500 knihoven? Jak je možné, že tak časově přitažlivého programu Dne dětské knihy se zúčastnilo jen 150 knihoven? A jak to, že v sousedním Rakousku obdobný týden knihoven zahajoval spolkový president, zúčastnilo se ho relativně daleko více knihoven než u nás a měl prakticky celospolečenský ohlas?
Já na tyto otázky odpovědět neumím. Ale určitě to svědčí stále o malé prestiži českého knihovnictví na celostátní úrovni.

Navrhuji, aby se tyto otázky staly předmětem jednání valné hromady SKIP v roce 2010.

A ještě jednou. Vážím si Aleše Ulma , ale velice mne zklamal jako dramaturg České televize, když nedokázal českým knihovnám vrátit za jejich výrazný podíl na akci Kniha mého srdce víc než pár anoncí během této časově rozvleklé akce.

Ladislav Kurka


Obsah

 

SKIP