BULLETIN
SKIP

SVAZ KNIHOVNÍKŮ A INFORMAČNÍCH PRACOVNÍKŮ ČR

3
2009

Aktuální číslo Archiv Obsah

Knihožrouti

Elektronická verze
Vydavatelské údaje

RSS

Co nového ve SKIP?

V regionech

Jihočeské Klubko - Letní dílna v Milevsku - Indiánské korálkování a jiné techniky 10.-11.7. 2009

Stejně jako předchozí letní dílny i ta letošní přinesla účastníkům novou inspiraci, příjemné společenství podobně naladěných lidí, úžasné výtvory a dobrý pocit v závěru: "to bych nikdy neřekla, že TOHLE dokážu!!!"
Dokázali (přesněji řečeno -ly) jsme si udělat čas a zvědavě přijely do vstřícných prostor Městské knihovny v Milevsku, a to včetně dvou maminek s miminky, která se chovala naprosto vzorně.

Neuvěřitelně šikovná lektorka Jolana nás nejdříve učila vytvořit z korálků, silonu a drátků náušnice a přívěsky. Po počáteční nedůvěře ve schopnost našich prstů jsme se do práce tak ponořily, že nás milevská kolegyně musela opakovaně vyzvat k přesunu do chodby knihovny, kde proběhla názorná ukázka šermířských dovedností našich hostů. Dva šarmantní pánové v renesančních oděvech nešetřili řinkotem zbraní ani humorem, takže jsme je rády odměnily potleskem a s chutí se opět zabraly do korálkování. Končily jsme, až když už opravdu oči nesloužily a některé z účastnic musely domů.

Než se následující den dostavil další lektor (jeden ze šermířů), předvedla nám knihovnice ze Sepekova, jak si vytvořit obrázek technikou zvanou ENKAUSTIKA. Žehlička, voskovky a lesklý papír a samozřejmě dovedné ruce vykouzlily za chvilku fantazijní obrazce, které hýřily barvami. Rozhodně to stojí za vyzkoušení!!!

Lektor řečený Havran přišel i s manželkou a přinesl sbírku indiánských předmětů ozdobených korálky - nejrůznější pera, mošničky, pouzdra, náhrdelníky atp. manželka zcela prozaicky doplnila českými velikonočními vejci zdobenými stejnou technikou.

My jsme se učily to "nejjednodušší" - měly jsme ozdobit ptačí pero korálky a kůží. Ne všechny jsme vytrvaly, ale kdo ano, ten sklidil chválu samotného lektora!!!

Pěknou tečkou za milevským setkáním byla ukázka Jolaniných deštníčků ozdobených malbou na hedvábí.

Inu - knihovnický národ je národ učenlivý a naše letní setkání to jen potvrzují. a pokud jste dosud nenavštívili milevský klášter, máte od nás tip na výlet!

Za účastnice
V. Vyhnalová


Obsah

 

SKIP