BULLETIN
SKIP

SVAZ KNIHOVNÍKŮ A INFORMAČNÍCH PRACOVNÍKŮ ČR

3
2009

Aktuální číslo Archiv Obsah

Knihožrouti

Elektronická verze
Vydavatelské údaje

RSS

Mozaika

Prázdniny bez nudy 2009

Bohatý prázdninový program pro děti je v Českém Těšíně již sedmiletou tradicí. Do jeho organizace se zapojuje pravidelně více jak deset organizací z celého města, kromě Městské knihovny např. Dům dětí a mládeže, Junák, Jezdecký klub, Občanské sdružení AVE, Klub mladých Filadelfia, Kulturní a společenské středisko, Křesťanské centrum, Sbor dobrovolných hasičů, Tělovýchovná jednota Slavoj, Občanské sdružení ETC aj.

Cílem programu je vyplnit volný čas dětem, které tráví prázdninový čas doma. Program PRÁZDNINY BEZ NUDY probíhá každodenně po celé dva letní měsíce, kdy je připraveno více než 100 akcí po celém městě. Každý účastník obdrží 1. července "holiday book", kde najde podrobný rozpis akcí, seznam všech organizátorů, podmínky soutěže. Zaregistruje se u jednoho z organizátorů a začíná sbírat razítka ze všech akcí, kterých se zúčastnil. Za každou návštěvu obdrží 1 bod, po získání 45 bodů je zařazen do slosování o zajímavé ceny. Asi deset z celkového počtu akcí je věnováno dětem společně s jejich rodiči. Na webu www.ddmtesin.cz lze průběžně každý den sledovat skóre bodů jednotlivých účastníků, fotografie z akcí a další zajímavosti.

Na konci srpna probíhá slavnostní vyhodnocení, předání cen věnovaných městem Český Těšín a sponzory a celá prázdninová akce je završena lampiónovým průvodem strašidel na Piastovskou věž v Cieszyně a rejem dětí i jejich rodičů v maskách.

Každoročně se této akce zúčastňuje v průměru 300 dětí. Ohlas je velmi příznivý nejen ze strany dětí, ale i jejich rodičů či prarodičů, kteří často své ratolesti doprovázejí a jsou velmi příjemně překvapeni úrovní těchto kulturních a sportovních akcí. V počátečních ročnících se PRÁZDNIN BEZ NUDY v Českém Těšíně zúčastňovaly i děti z jiných míst našeho regionu. Dnes však již i ostatní okolní města pořádají pro své děti podobné akce.

Jana Galášová, ředitelka Městské knihovny Český Těšín


Obsah

 

SKIP