BULLETIN
SKIP

SVAZ KNIHOVNÍKŮ A INFORMAČNÍCH PRACOVNÍKŮ ČR

4
2008

Aktuální číslo Archiv Obsah

Čtení nad Olzou

Elektronická verze
Vydavatelské údaje

RSS

Mozaika

Dětský smích s Dudkem

V říjnu , tak trošku mimo týden knihoven, bylo na severozápadě Čech rušno. Na pravidelném posezení skipáků v Chomutově padl návrh pozvat do knihoven pana ilustrátora Adolfa Dudka. A protože je zdaleka, tak když už ho tu budeme mít, tak ať to stojí za to. A povedlo se.

Někdy je těžké děti na besedách a představeních "rozhýbat". S tím ale pan Dudek nemá naprosto problém. Během pěti minut již děti z prvních a druhých tříd neseděly na svých místech, ale napůl vestoje hltali každé slovo. Těch obrázků, vtipů, hádanek - nepočítaně. Snad každý si mohl něco nakreslit, doplnit hádanku, blýsknout se před spolužáky. A smíchu a rozzářených dětských očí. Osmkrát ve třech dnech v knihovnách v Chomutově, Jirkově, Litvínově, Kadani a v Klášterci nad Ohří. A sám jsem byl svědkem že pan Dudek neošidil nikoho. V závěru vystoupení z něj "lilo" jako by vylezl ze sauny. A děti? Ty odcházely s malůvkou dudka - autogramem na různých částech těla. ŠŤASTNÉ.

Snad bych jen na závěr ještě řekl , že tato akce se mohla konat právě díky spolupráci knihoven ve SKIPu, protože jinak by si ji samostatně knihovny asi těžko dopřály. Velké poděkování patří i firmě Severočeské doly a.s., která sponzorským darem zaplatila náklady na cestovné.

Mgr. Martin Biša


Obsah

 

SKIP