BULLETIN
SKIP

SVAZ KNIHOVNÍKŮ A INFORMAČNÍCH PRACOVNÍKŮ ČR

4
2008

Aktuální číslo Archiv Obsah

Čtení nad Olzou

Elektronická verze
Vydavatelské údaje

RSS

Týden knihoven 2008

Knihovnický happening v Kutné Hoře - 3.10.2008

Městská knihovna v Kutné Hoře se stala hostitelem 10. ročníku knihovnického happeningu, tentokrát s mottem KNIHOVNY RODINNÉ STŘÍBRO, tedy s tématem Kutné Hoře opravdu blízkém. A tak se na Palackého náměstí v pátek 3.10. hemžilo (i přes nepřízeň počasí) více než 250 knihovníků, kteří ve stříbroknihovnických disciplínách dokazovali své "vyvolení".

V úvodu po obvyklých zdravicích určitě nadchl přítomné Dr. Richter svým projevem.

K soutěžím nutno dodat, že okem ostřížím vše sledovala odborná porota, kde kromě Vítka Richtera zasedli ještě Vlastimil Ježek, Jiřina Kádnerová a Libuše Vodičková (mimochodem pohled jednoho z porotců - právě Vlastimila Ježka - můžete číst na www.vlastimiljezek.cz).

Co bylo obsahem soutěží? Tak třeba hod kutnohorským grošem na čáru, pak pokus o nejrychlejší MVS, dale kousání kutnohorského koláče (se zapečeným grošem) na čas, take puristé - tady soutěžící hledali české ekvivalenty slovům happening, čárový kód a mobil. Závěr patřil k obstarání co největšího počtu položek ze seznamu. Soutěžící hledali tedy například zelené ponožky, průkazku do knihovny, knihovnici, deset korun v drobných a další "důležité"... To, že nejúspěšnějším týmem byli kolegové ze Vsetína, jistě neovlivnil věcný dar (slivovice a frgál), ale především optimistický nápis na jejich tričkách, ten zněl: Plány politiků zhatí knihovníci rozesmátí.

Happening

A to musíme potvrdit, už přes zmiňované opravdu ošklivé počasí (za což se kutnohorští kolegové ještě jednou omlouvají J), byli účastníci happeningu sice vymrzlí, omoklí, ale usměvaví. Snad se všichni dostatečně prosušili do večerních fakultativních programů (divadlo, procházky nočním městem a knihovnické klábosení), případně do dalšího, tentokrát slunečného dne, kdy se rozjížděli do svých domácích knihoven startovat svůj Týden knihoven.

A teď už jen poděkování:

  • Děkujeme za to, že jste s námi v Kutné Hoře byli, milí kolegové.
  • Děkujeme sponzorům za podporu (Ceiba, Kanzelsberger, Kosmas, Fragment, Intebo Šebek).

Pro ty, kteří se na happening do Kutné Hory nedostali a rádi by viděli alespoň fotky, je odkaz na webové stránky kutnohorské knihovny www.knihovna-kh.cz

Dagmar Strbíková


Obsah

 

SKIP