BULLETIN
SKIP

SVAZ KNIHOVNÍKŮ A INFORMAČNÍCH PRACOVNÍKŮ ČR

2
2008

Aktuální číslo Archiv Obsah

Národní technická knihovna

Elektronická verze
Vydavatelské údaje

RSS

Úvodník

Nastává doba dovolených a nabírání sil. Tak si to užijte a nabírejte!
Teď nevím, jestli se mám vracet k tomu, co se stalo, nebo se zabývat tím, co bude. Stalo se toho dost a nejvíce asi stále kolem stavby pro Národní knihovnu, bude jen dobře v příštím čísle zase celou kauzu zrekapitulovat. V nepoměrně klidnější atmosféře roste a vlastně už vyrostla největší česká knihovní budova - pro Národní technickou knihovnu. Její velikost 38000m2 vzbudila ohlas i na mezinárodní konferenci v Linci. Dnes Bulletin SKIP přináší vedle foto na obálce i několik inzerátů od některých dodavatelů pro tuto knihovnu.

A co se dále připravuje? Především Týden knihoven s mottem Knihovny - rodinné stříbro s tradičním happeningem tentokrát ve středočeském regionu, v Kutné Hoře. A není to symbolické spojení - Knihovny jako rodinné stříbro a Kutná Hora, známá jako město stříbra?
Tak ať se nám stříbření vydaří.

Před závěrem roku přijde pro SKIP významná událost. Připomeneme si 40 let od jeho prvního vzniku před koncem roku 1968. Nevěřili byste, kolik aktérů tehdejších událostí už není mezi námi a jak těžko se shánějí vzpomínky. I ony mají cenu rodinného stříbra. Pomůžete?

Ladislav Kurka


Obsah

 

SKIP