BULLETIN
SKIP

SVAZ KNIHOVNÍKŮ A INFORMAČNÍCH PRACOVNÍKŮ ČR

4
2007

Aktuální číslo Archiv Obsah

Národní technická knihovna

Elektronická verze
Vydavatelské údaje

RSS

CO NOVÉHO VE SKIP

V regionech

JIŽNÍ ČECHY HLÁSÍ

Podzimní EKO-DÍLNA jihočeského Klubka v Českých Budějovicích

Ve čtvrtek 1. listopadu 2007 se konalo třetí letošní setkání jihočeského KDK SKIP. Zatímco předjarní čas byl věnován loutkám, při letní dílně jsme kouzlily triky s triky, podzimní setkání se inspirovalo loňským karlovarským seminářem KDK SKIP a zaměřilo se na využití odpadového materiálu pro kreativní tvorbu.

Akce proběhla za finanční podpory Ministerstva kultury ČR, prostor pro eko-dílnu poskytla Jihočeská vědecká knihovna v Českých Budějovicích.
Sálek vedle dětského oddělení se ve čtvrtek dopoledne zaplnil knihovnicemi z 13 knihoven, které pod vedením lektora J. Kadubce z českobudějovické Rosy přetvářely použité tetrapakové krabice, víčka od PET lahví, víčka od jogurtů, kousky alobalu, fólie různých barev, korkové zátky a jiné materiály na závěsné ozdoby či koláže a fantazie opět neznala mezí. Výsledek jsme shrnuly do malého sborníku, který byl rozeslán účastnicím.

Po skončení dílny jsme stihly zhodnotit končící rok, prodiskutovat plány na rok následující i akce, které nás ještě čekají, než zavoní vánoční cukroví a než si přiťukneme na zdraví, neutuchávající energii a nevyčerpatelnou studnici nápadů a inspirace - kde? No přece zejména mezi děckařkami!!!

Za všechny účastnice eko-dílny

V. Vyhnalová

Obsah

 

SKIP