BULLETIN
SKIP

SVAZ KNIHOVNÍKŮ A INFORMAČNÍCH PRACOVNÍKŮ ČR

4
2007

Aktuální číslo Archiv Obsah

Národní technická knihovna

Elektronická verze
Vydavatelské údaje

RSS

INSPIRACE

Knihovna V. Štecha ve Slaném pokořila rekord

Na závěr Týdne knihoven a při příležitosti oslav 110 let od svého založení uspořádala Knihovna V. Štecha ve Slaném v sobotu 6. října spolu s pelhřimovskou agenturou "Dobrý den" na Masarykově náměstí úspěšný pokus o překonání rekordu v počtu lidí s knihou v ruce, kteří se sejdou na jednom místě. Podobnou akci před časem uspořádali v Kroměříži, kde se sešlo 381 lidí.

381 lidí

Celé sobotní dopoledne bylo ve znamení knihy. Všechna oddělení knihovny se představila bohatou ukázkou fotografií ze své činnosti, ale hlavně připravila různé soutěže nejenom pro děti, ale i pro dospělé. O další doprovodný program, spojený s výstavkami, se postaraly: Základní škola Háje, speciální MŠ Bětuška, Ostrov - Dům dětí a mládeže, Středisko výchovné péče, Hasičský záchranný sbor Slaný se svou technikou a Červený kříž.

Díky přijatelnému počasí a těmto doprovodním akcím, spojených s knihou, se ve vyhrazeném prostoru na náměstí v deset hodin shromáždilo 657 lidí. Většina přítomných si donesla na náměstí svou vlastní knihu, ale i ti, kteří přišli na poslední chvíli bez knihy, si ji mohli ve výprodeji za jednu korunu zakoupit. Přicházely celé rodiny nejenom ze Slaného, ale i z širokého okolí. Nejmladší účastníky přivezli rodiče v kočárcích, ale i ti s sebou měli leporela či knížky pohádkové. Na náměstí jsme potkali i krojovanou skupinu skautů a skautek, kteří přijeli až z Buštěhradu. Nechyběli ani představitelé města v čele se starostou Rubíkem.
Přítomným byl představen nový knihovnický skřítek "Knihovníček". Všechna registrační účastnická čísla byla na závěr slosována. Tři vylosovaní získali od firmy IT Assistance rodinné vstupenky do ZOO Praha a dalších 15 přítomných vyhrálo počítačové hry a pohádky. Hlavní výhru - 100 hodin na internetu zdarma - věnovala naše knihovna. Slánský rekord bude zapsán do české knihy rekordů a do české databanky rekordů.
Slaňáci přijali celou akci velmi sportovně a řada z nich pojala happening tak trochu i recesisticky: objevili se například muž s vojenskou knížkou, miniaturní knížky, vědecké publikace, ale také sympatická mladá žena s Čachtickou paní, nebo pejsek s knihou a další.

Anna Kratochvílová

 

Obsah

 

SKIP