BULLETIN
SKIP

SVAZ KNIHOVNÍKŮ A INFORMAČNÍCH PRACOVNÍKŮ ČR

4
2007

Aktuální číslo Archiv Obsah

Národní technická knihovna

Elektronická verze
Vydavatelské údaje

RSS

TÝDEN KNIHOVEN

Spolu s valnou hromadou a Nocí s Andersenem největší akce SKIP v letošním roce

O Praze nad Prahou

Knihovnickou "baštu" se Pražáci rozhodli v pondělí nevařit, ale pomyslně vytvořit z 11 nejslavnějších pražských věží (Katedrála sv. Víta, Petřínská rozhledna, Chrám sv. Mikuláše, Malostranská a Staroměstská mostecká věž, Astronomická věž Klementina, Staroměstská radnice, Prašná brána, Jindřišská věž, Televizní věž na Žižkově, a alternativně Daliborka a Mihulka na Hradčanech). Proč právě z jedenácti? Přece proto, že letošní Týden knihoven už byl opravdu jedenáctý!

Zlata Houšková čtoucí

Akcí "O Praze nad Prahou" se pražští knihovníci připojili k celorepublikovému Velkému říjnovému společnému čtení. Své zástupce vyslalo devět pražských knihoven a ti více či méně hbitě vystoupali do výšin - a tam hlasitě četli z knih věnovaných Praze do větru, sami sobě, ale také překvapeným exkurzím a bloudícím návštěvníkům tu- i cizozemským. Občas bylo sice nutné někomu vysvětlit, že osamělý čtenář není šílený, že jen ve stejnou chvíli čte, spojen pomyslným poutem s dalšími čtenáři, svému městu o něm samém, ale jinak akce proběhla úspěšně a zmínil se o ní i tisk a rozhlas (to bylo popravdě jejím hlavním účelem).

Vlastimil Ježek čtoucí

Pro nás čtenáře to byl ovšem kouzelný zážitek a moc jsme si jej užili. Osobně musím říci, že Seifertovy Zpěvy o Praze znějí vysoko nad Karlovým mostem, po němž proudí davy lidí, nad Vltavou a Starým městem úplně jinak než doma, v knihovně či v rozhlase. Asi jsme si založili pěknou tradici...

Zlata Houšková

Obsah

 

SKIP