BULLETIN
SKIP

SVAZ KNIHOVNÍKŮ A INFORMAČNÍCH PRACOVNÍKŮ ČR

4
2007

Aktuální číslo Archiv Obsah

Národní technická knihovna

Elektronická verze
Vydavatelské údaje

RSS

TÝDEN KNIHOVEN

Spolu s valnou hromadou a Nocí s Andersenem největší akce SKIP v letošním roce

V Knihovně Petra Bezruče v Opavě

Byl především rozmanitý. Svou oblíbenou "baštu" si v programové nabídce našla určitě většina čtenářů a návštěvníků knihovny, především však děti a mládež.

Pestrý program se odehrával na oddělení pro děti a mládež na hlavní budově a na dětském oddělení na pobočce Opava Kateřinky. V odpoledních hodinách během celého týdne si mohli všichni návštěvníci vyzkoušet své výtvarné a tvůrčí schopnosti. V nabídce nechyběla možnost zahrát si různé deskové hry, poskládat puzzle, vyřešit doplňovačky apod.
Ti, kteří se chtěli stát robinsony, si mohli nakreslit nejdůležitější nebo nejoblíbenější věc, jež by podle svého mínění na pustém ostrově potřebovali. K tomu si poslechli příběhy z knížky Trosečníci od paní spisovatelky Ivony Březinové.

Ale snad nejzajímavější bylo setkání s opravdovou "Trosečnicí", která si vše prožila na vlastní kůži, s paní Ivetou Moravcovou. Účastnice televizní reality show Trosečník si s dětmi povídala a vyprávěla jim své zážitky z pobytu na ostrově, nad nimiž mnohdy člověk dokázal jen žasnout. Menší děti se právě v prvním říjnovém týdnu vydaly na první detektivní výpravu po pobočkách knihovny v soutěži "Staň se detektivem".

Týden knihoven byl v pátek ukončen opravdovou lahůdkou. Ve spolupráci s Gymnáziem Vítkov bylo v Loutkovém divadle v Opavě uspořádáno představení studentů "Alexander Dumas, jak jej neznáte". Letos si mladí herci připravili své pojetí románu Hrabě Monte Christo. Nechyběly nápadité kostýmy, překvapivé herecké výkony, baletní vsuvka a nezbytný šermířský souboj hlavních hrdinů. Celý projekt byl podporován Regionální pobočkou SKIPu Moravskoslezského a Olomouckého kraje.

Ani ti nejmenší nepřišli zkrátka. Pobočka v Opavě Kateřinkách zahájila činnost Klubu maminek. Děti si pohrály s hračkami, setkaly se s kamarády, které znají z knížek, také si vyzkoušely své motorické schopnosti. Jejich maminky si pak vyměnily zkušenosti a dozvěděly se o dalších zajímavých akcích, které v rámci "Klubu" pro ně pracovníci knihovny do budoucna připravují.

Pro zájemce byla na hlavní budově zpřístupněna bezdrátová WIFI síť, která umožňuje přístup na internet na všech půjčovnách v knihovně. Uživatelé tak nejsou již omezeni počtem stanic a mohou využívat k práci a studiu vlastní notebooky.

Darina Šelderová

Obsah

 

SKIP