BULLETIN
SKIP

SVAZ KNIHOVNÍKŮ A INFORMAČNÍCH PRACOVNÍKŮ ČR

3
2007

Aktuální číslo Archiv Obsah

Strakonice

Elektronická verze
Vydavatelské údaje

RSS

MOZAIKA

Fotbálek? ANO, FOTBÁLEK

Rok s rokem se sešel a Městská knihovna Sedlčany už potřetí pořádala v sobotu 8. 9. 2007 od 14 hod. na stadionu Taverny zábavné sportovní odpoledne - Fotbálek aneb Loučení s létem. V letošním roce nejenom že došlo k podstatné změně - poprvé se nehrál pouze zápas jeden, ale navíc všechny přítomné čekal rychlý přesun do sportovní haly. V předchozích dnech totiž deště stadion podmáčely tak dokonale, že správce utkání nepovolil. Ještě že máme skvělou spolupráci se zdejším učilištěm a pan ředitel nám takříkajíc vytrhl trn z paty. Po dramatickém přesunu (jedno auto s hvězdným osazením - Ivona Březinová, Petra Braunová, Mirek Adamec a Zlata Houšková - se záhadně ztratilo) mohlo vše začít. Odpoledne zahájil pan místostarosta, který spolu s malými sedlčanskými (opravdickými) fotbalisty převzal kouzelný kufr (dárek) od ředitele firmy 3M Česko. Co všechno se přesně v kufru ukrývalo nikdo netuší (snad jenom kompetentní pracovníci zmíněné firmy), my jenom víme, že jej chlapci nemohli z hrací plochy unést. Po dalších nezbytných formalitách (představení týmů a všech, kteří pomáhali) už opravdu mohlo všechno vypuknout. V prvním utkání proti sobě tradičně nastoupily děti ze Sedlčanska (účastníci dlouhodobé soutěže Čtenářská liga) a tým českých spisovatelů a ilustrátorů.

V tomto hvězdném týmu jsme měli možnost během odpoledne spatřit tyto hráče: Miroslava Adamce, Petru Braunovou se synem Oliverem, Pavla Brycze, Ivonu Březinovou, Adolfa Dudka, Danielu Krolupperovou, Daniela Soukupa a Michala Viewegha. Dále byli platnými členy týmu i studenti literární akademie - Zuzana Frantová, Ladislav Konečný, Martin Strnad a Božena Štibingerová. Hezký pohled při hře byl i na generálního ředitele nakladatelství Albatros Michala Krejčího a pracovnici tohoto nakladatelství Danielu Januškovou. Utkání skončilo nerozhodně 1 : 1. Došlo tedy na penalty a světe div se: 2 : 1 vyhrály naše děti! K druhému zápasu nastoupil vítězný tým (tedy naše děti) proti týmu firmy 3M Česko. Tato firma začala významně podporovat dětská oddělení českých knihoven vyhlášením soutěže Kamarádka knihovna. V prvním ročníku této soutěže se Městská knihovna Sedlčany umístila na 2. místě. I tento zápas dopadl nerozhodně 3 : 3. Opět tedy došlo na penalty (tentokrát s výsledkem 2 : 1 pro sedlčanské čtenáře). V tomto roce tedy dort ve tvaru hřiště zůstal poprvé doma a všichni si na něm znamenitě pochutnali! Radost byla převeliká, rozdaly se dárečky (díky nakladatelství Albatros si děti odnesly domů i dárky knižní) a všichni si slíbili, že se za rok zase sejdou.
Pravidla hry připravil a celý zápas pískal garant Čtenářské ligy Ing. Martin Havel (sedlčanský podnikatel, sportovec a radní). Ozvučení se opět naprosto nezištně ujal DJ Sláva Bloch. Naprosto skvěle oba zápasy odmoderovala fotbalistka a také tajemnice Svazu knihovníků a informačních pracovníků Mgr. Zlata Houšková.

Takovéto odpoledne se samozřejmě nemohlo obejít bez slavnostního a důstojného výkopu. Při prvním zápasu se tohoto úkolu zhostil ředitel firmy 3M Česko a o druhý výkop se postaral ředitel nakladatelství Albatros. Kapitánkou čtenářů byla knihovnice dětského oddělení Jana Adamcová. Druhý tým si zvolil za kapitána spisovatele a scénáristu Miroslava Adamce. Kapitánkou firmy 3M Česko se stala Deirdre MacBean (přezdívaná Beckhamová). Záštitu nad tímto odpolednem laskavě převzala Rada města Sedlčan.

Myslím, že i přes drobné nedostatky se všichni výborně bavili a opět se povedlo dokázat, že sport a čtení k sobě mohou i patřit.

Blanka Tauberová

 

Obsah

 

SKIP