BULLETIN
SKIP

SVAZ KNIHOVNÍKŮ A INFORMAČNÍCH PRACOVNÍKŮ ČR

3
2007

Aktuální číslo Archiv Obsah

Strakonice

Elektronická verze
Vydavatelské údaje

RSS

MOZAIKA

Nová role Městské knihovny Litomyšl

Od ledna letošního roku převzala Městská knihovna Litomyšl zajišťování univerzity 3. věku, určené pro seniory Litomyšle a širokého okolí. Důvodem byl nový zákon o sociálních službách, který už nyní neumožňuje původnímu organizátoru - Centru sociální pomoci v Litomyšli -pořádání takovýchto vedlejších aktivit. Spolu s úkolem vytvořit program univerzity jsme přijali i pracovnici, která organizovala tento typ vzdělávání u CSP Litomyšl.

Máme za sebou jarní semestr 8. ročníku univerzity 3. věku a tak můžeme hodnotit.

Počet zájemců je stabilní. Máme 102 posluchačů, kteří k nám dojíždějí i z okolních měst (Vysokého Mýta, České Třebové, Poličky či Chocně) a vesnic. Pro naše seniory bylo připraveno 5 přednášek na semestr a tematický zájezd.

Námětem byly parky v okolí Litomyšle a tak posluchači vyslechli přednášky o zámeckém parku v Nových Hradech, arboretu na Jiráskově náměstí v Litomyšli, českotřebovském parku "Javorka", Nedošínském háji u Litomyšle či krásném parku v Chocni.

A co přinese podzimí semestr? Tentokráte se budeme věnovat literatuře a spisovatelům, spjatým s Litomyšlí (J. Šotola, Z. M. Kuděj, A. Jirásek, J. Váchal) či východními Čechami (K. Čapek). A pro podzimní výlet jsme vybrali Muzeum knihy ve Žďáru nad Sázavou.

Už se všichni - knihovnice i studenti senioři - moc těšíme.

Jana Kroulíková

 

Obsah

 

SKIP