BULLETIN
SKIP

SVAZ KNIHOVNÍKŮ A INFORMAČNÍCH PRACOVNÍKŮ ČR

2
2007

Aktuální číslo Archiv Obsah

Národní knihovna

Elektronická verze
Vydavatelské údaje

RSS

DĚTI (NE)ČTOU

Ještě jednou k noci s Andersenem

Z Uherského Hradiště

Poštou dorazil dopis z Ministerstva zahraničních věcí ČR, a to přeposlalo opravdický dopis z velvyslanectví České republiky v Dánsku, pan velvyslanec Ivan Jančárek píše: Dovolte mi poděkovat za informace týkající se svátku dětské knihy a Noci s H. K. Andersenem s předčítáním pohádek. Zprávu jsme v češtině, angličtině a také v dánštině uveřejnili na našich webových stránkách. Můžeme společně doufat, že se k tomuto zajímavému projektu přidá v příštím roce také některá škola nebo knihovna zde v Dánsku.

A jen tak pro zajímavost, stále ještě i poslední opozdilci upřesňují počty účastníků, tak i pro Vás přinášíme aktuální čísla: 19.879 dětí, 3630 dospělých, 226 nových pohádkovníků, na hospic v Malejovicích odešlo od spáčů 22.083,50 Kč

Noc s Andersenem 2008 se odehraje 28. března 2008.

Mirka Čápová a Hana Hamáčková (alias Buchlovanky)

* * *

Z Prahy 4

Knihovna Jírovcovo náměstí v Praze 4 se k nocování v knihovně připojila již počtvrté. Letos přišlo přespat patnáct dětí a byly zvědavé na to, co dělají knížky v noci. Třeba jestli z nich nevylézají pohádkoví hrdinové a netoulají se mezi regály. V pátek 30.3. večer stáli tito stateční se spacáky, plyšáky a odhodláním vše propátrat před vchodem do knihovny. A na co přišli? Že čert nikdy nespí, ale ani Popelka, Malá mořská víla, Červená Karkulka, Princezna ze mlejna, hloupý Honza, Budulínek, Otesánek, Večerníček či Bystrozraký. Každý z těchto postav pro ně měla připravený záludný úkol. Za jeho splnění dostaly děti obrázek, který si mohly nalepit do své vandrovní knížky. Poslední zastávka veselého putování za pohádkami byla u Perníkové chaloupky, kde na ně čekal perníček, který si vlastnoručně ozdobily. Touto sladkou tečkou ale večer neskončil. Lourkoherečka Marka Míková si pro noční dobrodruhy připravila několik pohádek Hanse Christiana Andersena, do nichž se mnozí s vervou zapojili. Půlnoční čtení knížky Šarlotina pavučinka symbolicky spojilo naši knihovnu s nocležníky na dalších "spacích" místech - v naší republice i za hranicemi. Už se těšíme na příští rok a věříme, že i ta příští pohádková noc bude krásná, tajemná a nezapomenutelná jako ta letošní.

 


Obsah

 

SKIP