BULLETIN
SKIP

SVAZ KNIHOVNÍKŮ A INFORMAČNÍCH PRACOVNÍKŮ ČR

1
2007

Aktuální číslo Archiv Obsah

Ilustrační foto

Elektronická verze
Vydavatelské údaje

RSS

ATLAS

Městská knihovna Litomyšl otevřela novou studovnu a čítárnu

K naší velké radosti se po dvou letech snažení a "lobování" na městském úřadě uskutečnila přestavba bývalé skautské klubovny a ještě dříve skladu uhlí na čítárnu, studovnu a místo s veřejně přístupným internetem pro Městskou knihovnu Litomyšl.

Jelikož se jedná o prostory v přízemí knihovny, nabízí se velká příležitost handicapovaným čtenářům využívat služeb této studovny a čítárny, kam bude bezbariérový přístup. Současně tak vznikla i místnost pro přednášky, určené menšímu okruhu posluchačů. Věříme, že i naši čtenáři uvítají možnost klidného studia či čtení časopisů a novin v příjemném interiéru.

Přestavba původních prostor na chodbičku s automatem na kávu, komfortním WC (i pro vozíčkáře) a studovnu a čítárnu si vyžádala zhruba půlmilionovou investici.

Vybavení místnosti regály, pultem, pracovním stolem, stolečky, křesílky a stolky pod počítače stálo cca 80 tisíc a pořízení výpočetní techniky a tiskárny (4 PC s LCD panely a laserová tiskárna) cca dalších 85 tisíc korun. Většinu zařízení jsme pořizovali z loňského rozpočtu, ale pult a časopis na regály jsme platili z prostředků na tento rok. Nábytek jsme si nechali udělat na míru, protože místnost má sloup uprostřed a klenuté stropy. Výsledný dojem - čítárna působí velmi útulně.

A to ještě není všechno. Máme v plánu vybudovat venkovní čítárnu ve vnitrobloku, kam by se vcházelo právě z této studovny a čítárny. Do letošního rozpočtu se nepodařilo tento projekt zařadit, ale pan starosta při slavnostním zahájení provozu čítárny v březnu přislíbil, že bude náš plán podporovat . A tak se těšíme, že snad nejpozději do dvou let přibude knihovně příjemný venkovní prostor, zvoucí k posezení a čtení pod širou oblohou.

Jana Kroulíková


Obsah

 

SKIP