BULLETIN
SKIP

SVAZ KNIHOVNÍKŮ A INFORMAČNÍCH PRACOVNÍKŮ ČR

1
2007

Aktuální číslo Archiv Obsah

Ilustrační foto

Elektronická verze
Vydavatelské údaje

RSS

DĚTSKÉ ČTENÁŘSTVÍ

Den pro dětskou knihu v Děčíně

V děčínské knihovně se v předadventním čase 26. listopadu 2006 konala akce Den pro dětskou knihu. Hlavními organizátorkami byla paní Eva Kubšová, vedoucí dětského oddělení a naše externí spolupracovnice, profesorka výtvarné výchovy na gymnáziu paní Vlasta Burešová. Ta vlastně již na jaře s tímto nápadem přišla, nápad se nám líbil a tak začaly dlouhé, pečlivé a náročné přípravy.

Den jsme chtěli pojmout jako akci pro celou rodinu - předvánoční možnost nákupu dětských knížek na jednom místě a zároveň prezentaci děčínských knihkupectví s doprovodem celé řady atraktivních akcí pro děti. Kromě tří knihkupectví zde nabízel dětské knížky také antikvariát a pozvání přijalo i nakladatelství Portál, které zde nabízelo odbornou literaturu. V předstihu bylo vyhlášeno několik dětských výtvarných soutěží (například i na plakát), které probíhaly v průběhu celého Dne. Děti zde malovaly obrázky na různá témata, luštily křížovky, plnily různé úkoly, za které dostávaly razítka a následně drobné ceny od našich sponzorů. Knihovna byla vyzdobena obrázky z dětských soutěží. V dalších prostorách knihovny probíhala vystoupení dětských souborů z Děčína i blízkého okolí a v mezičasech herečka-babička četla úryvky z Babičky Boženy Němcové. Po celý den byla knihovna otevřená pro veřejnost, takže rodiče s dětmi si knihovnu mohli nejen prohlédnout, ale třeba se i přihlásit za čtenáře.

V místních médiích jsme dostali velkorysý prostor na propagaci, která se opravdu vyplatila. Akce se zúčastnilo v průběhu celého dne více než 300 účastníků, někteří rodiče s dětmi v knihovně strávili i celý půlden. A tím, že se knihovnou nesla předvánoční nálada, všichni jsme měli poněkud zjihlou náladu.

Den pro dětskou knihu měl v Děčíně takový ohlas, že jsme se rozhodli s naším nápadem seznámit Sekci veřejných knihoven SKIP a po projednání v předsednictvu VV SKIP jsme jí vyhlásili pro letošní rok jako celostátní akci na sobotu před první nedělí adventní - 1. prosince. Připojíte se i vy?

Mgr. Ladislav Zoubek


Obsah

 

SKIP