BULLETIN
SKIP

SVAZ KNIHOVNÍKŮ A INFORMAČNÍCH PRACOVNÍKŮ ČR

1
2007

Aktuální číslo Archiv Obsah

Ilustrační foto

Elektronická verze
Vydavatelské údaje

RSS

Úvodník

Naše scéna se přímo otřásá. Ještě nikdy se tolik nediskutovalo v našich médiích o knihovnách jako v těchto týdnech, přesněji: především o vítězném návrhu na novostavbu Národní knihovny. A k tomu si přidejte zejména akce na pomoc dětskému čtenářství - Bulletin SKIP jim tentokrát věnuje celý blok.

A dál. V relativní tichosti se otevírají v rekonstruovaných budovách a také v novostavbě další a další knihovny - ještě nikdy rubrika Atlas tak nekypěla.

Do toho do malého českého rybníka s 19 knihovnickými časopisy vstupuje dvacátý - GrandBiblio s podnázvem Časopis pro čtenářskou veřejnost - o knihách ze všech stran. Na křídovém papíře a zadarmo a v mnohatisícovém nákladu.

Tomu říkám vývoj, se všemi zákrutami a protiklady. Na misce vah výrazně převažují klady a olomoucká valná hromada SKIP s následnou konferencí KNIHOVNY.CZ - od internetu ke čtenářství za dva měsíce přidá na pomyslnou misku klady další.

Tomuto vývoji podlehla i řada pravidelných rubrik, které kvůli přemíře nových informací musely být odsunuty do dalšího čísla. Naopak se objevila nová rubrika - Inspirace - s přáním ... aby inspirovala. A také trošinku redakce zapracovala na grafice.

Přeji krásné jaro a další překotný vývoj.

Ladislav Kurka


Obsah

 

SKIP