BULLETIN
SKIP

SVAZ KNIHOVNÍKŮ A INFORMAČNÍCH PRACOVNÍKŮ ČR

1
2006

Aktuální číslo Archiv Obsah

Rosteme s knihou

Elektronická verze
Vydavatelské údaje

RSS

INFORMAČNÍ SERVIS

Noc s Andersenem - logoNoc s Andersenem

K letošní Noci s Andersenem je zatím zaregistrováno 366 (k 7.3.2006) spacích míst, z celkového počtu evidujeme 1 knihovnu ze Slovinska, kde budou děti pracovat s IC technologií (we will play with IC technology - digital camera, foto ...), letos poprvé s námi budou nocovat děti v Německu - Stadtbibliothek Olbernhau (eine Schatzsuche mit anschließender Märchenstunde im Rittergut, Rätsel- und Bastelspiele haben wir vorbereitet). Tradičně se k nám přidají bibliotéky v Polsku (prozatím je zaregistrováno 10 spacích míst) a na Slovensku 29 knižníc (proběhne jeden slovensko-maďarský večer na Slovensku, česko-polská a česko-slovenská noc v Čechách).

Děti čeká noční chatování - také letos nám chat zřídí a pohlídají šikovní počítačoví páni inženýři z Prahy (Ing. Libor Tošovský a Ing. Vojtěch Laifr), chystáme také noční e-rozhovor se spisovatelkou...

Noční soutěž zaštítí knihkupectví Kanzelsberger a jsou zde přislíbeny knižní odměny. S propagací Noci nám pomohou časopisy Mateřídouška, Rodina a škola, Moje1noviny, tradičně knihovnický odborný časopis Čtenář. I letos v průběhu pohádkového večera mohou děti volit Cenu nočních spáčů (anketa SUK 2005 - o nejoblíbenější knihu roku 2005), Čtisibrýl ušatý (alias Mgr. Zlata Houšková z Národní knihovny) hlásí, že i letos spícím dětem připraví soutěžní otázku a tomu nejrychlejšímu autorovi správné odpovědi pošle odměnu tak, jak to činil i v předcházejících ročnících naší Noci s Andersenem...

Pro každého malého nocležníka je kromě samolepky s logem spícího medvídka připravena pohádková pohlednice (viz reprodukce na další straně), pohádkové poselství nočním spáčům napsal Arnošt Goldflam (viz níže).

Leitmotivem letošní Noci s Andersenem bude dvojí výročí českého spisovatele Václava Čtvrtka (Rok 2006 - rok Václava Čtvrtka *4.4.1911 -†6.11.1976). Mějte pohádkové dny!

Hana a Mirka

Být vzhůru aspoň někdy, v noci,
povídat, číst si, v jiném světě být,
jen jednou, v čarodějné moci
příběhů, co můžeš při nich snít.
Ty víly, čerti, princezna tak hezká!
Bytosti bájné hlídají tvůj sen.
Tak nezapomeň, můžeš přijít dneska,
uprostřed knížek čeká Andersen.


Obsah

Optimalizováno pro MSIE 5.5 a Netscape 6.0

SKIP