BULLETIN
SKIP

SVAZ KNIHOVNÍKŮ A INFORMAČNÍCH PRACOVNÍKŮ ČR

1
2006

Aktuální číslo Archiv Obsah

Rosteme s knihou

Elektronická verze
Vydavatelské údaje

RSS

INFORMAČNÍ SERVIS

Magnesia LiteraMAGNESIA LITERA

Vážené kolegyně, vážení kolegové,

stejně jako loni se obracíme na knihovny, aby se podílely na soutěži Magnesia Litera (2006). Jedná se o udělování prestižních cen nejlepším českým knihám za předchozí rok. Kromě porotních cen (rozhodují komise odborníků), je vždy udělována také Cena čtenářů. Schopnost knihoven oslovit čtenáře prověřila i loňská účast, kdy se prostřednictvím knihoven podařilo získat největší počet hlasů. Letos se cena čtenářů nazývá celým jménem Kanzelsberger Cena čtenářů, protože se firma Kanzelsberger stala významným sponzorem. Podrobné informace o soutěži naleznete na adrese: http://www.magnesia-litera.web4u.cz/

Stručně: Do knihoven, které budou mít o spolupráci zájem, budou distribuovány výtvarně zpracované korespondenční lístky (viz obrázek), na nichž může kdokoliv ze čtenářů hlasovat pro (podle něj) NEJLEPŠÍ PŮVODNÍ ČESKOU BELETRII (próza, poezie, dětská kniha) VYDANOU v ROCE 2005. Toto pravidlo je důležité, lístky s jiným typem knih jsou považovány za neplatné.

Čtenář může hlasovat na zmíněném korespondenčním lístku nebo prostřednictvím webového formuláře na adrese http://skip.nkp.cz/akcMagn.htm nebo případně e-mailem na adresu office@magnesia-litera.cz.

V tomto hlasování je třeba uvést název knihy a autora, ale také jméno a adresu dotyčného čtenáře (anketa tedy není anonymní). Je to proto, že každý PLATNÝ lístek (e-mail) bude zařazen do slosování o hodnotné knižní ceny formou poukázek k odběru knih. Vylosováno bude 1000 čtenářů, kteří pak svou cenu poštou obdrží. Seznam výherců bude uveřejněn na webových stránkách http://www.magnesia.litera/, http://www.magazin.mattoni.cz/ a http://www.kanzelsberger.cz/. Ve čtenářské soutěži zvítězí kniha, která do 10. dubna 2006 získá nejvíce hlasů. 15. duben je tedy dnem uzávěrky hlasování.

Slavnostní předávání cen bude přenášet ČT 2.

A ještě jedna DŮLEŽITÁ věc: knihovny mohou spolupracovat dvěma způsoby:

1. nabídnout (propagovat) hlasovací korespondenční lístky, případně hlasování přes e-mail. Čtenář si pak může v knihovně lístek pouze vyzvednout a odeslat sám. Nebo

2. shromáždit lístky čtenářů a hromadně je odeslat na adresu uvedenou na korespondenčním lístku.

Žádáme tedy knihovny, které se do akce chtějí zapojit, aby se přihlásily e-mailem na adresu bedriska.stepanova@nkp.cz a aby nám zároveň sdělily, o kolik lístků mají zájem a zda je budou distribuovat k individuálnímu nebo hromadnému odesílání.

POKUD MÁTE ZÁJEM O HLASOVACÍ LÍSTKY, OZVĚTE SE CO NEJDŘÍVE, ABYCHOM MOHLI ZAHÁJIT JEJICH DISTRIBUCI - MÁME JICH K DISPOZICI 20 000.

Vít Richter


Obsah

Optimalizováno pro MSIE 5.5 a Netscape 6.0

SKIP