BULLETIN
SKIP

SVAZ KNIHOVNÍKŮ A INFORMAČNÍCH PRACOVNÍKŮ ČR

4
2005

Aktuální číslo Archiv Obsah

Borová

Elektronická verze
Vydavatelské údaje

INFORMAČNÍ SERVIS

POMOC ETIOPII

Vážené knihovnické kolegyně a kolegové,

obracím se na Vás s mírně netypickou prosbou, která vyžaduje kratší úvod. Letos na jaře jsem navštívil experimentální základní školu v etiopské Alabě (Alaba Experimental School). Etiopská chudoba je mimořádná a to se projevuje i ve školství. Proto jednou z důležitých aktivit české organizace Člověk v tísni pro Etiopii je výstavba škol a jejich výbava včetně literatury. Přestože experimentální škola je na etiopské poměry zcela mimořádná (o výsadu ji navštěvovat se losuje), její knihovna opravdu není rozsáhlá.

Průměrné základní školy nemají pravděpodobně knihovny žádné, ostatně výuka, kterou jsem cestou viděl jinde, probíhala "pod širým nebem". Proto jsem nabídl vedoucímu etiopského výsadku Člověka v tísni, že se v ČR pokusím zorganizovat jakousi sbírku literatury pro etiopské školy.

Zde je tedy meritum mé prosby - pokud vyřazujete z fondů nebo darů pro vás nepoužitelnou literaturu a vyskytne se v ní COKOLI použitelné pro výuku ve všech stupních škol (včetně atlasů a příruček) - POUZE v ANGLIČTINĚ, je možné publikace zaslat nebo jinak doručit na adresu Národní lékařská knihovna, OVI při MZ ČR, PhDr. Michal Glykner, Palackého nám. 4, 128 01 Praha 2. Další přesun do Etiopie zajistí Člověk v tísni.

Za případné dary předem děkuji.

Michal Glykner
tel. 224 916 638

 


Obsah

Optimalizováno pro MSIE 5.5 a Netscape 6.0

SKIP