BULLETIN
SKIP

SVAZ KNIHOVNÍKŮ A INFORMAČNÍCH PRACOVNÍKŮ ČR

4
2005

Aktuální číslo Archiv Obsah

Borová

Elektronická verze
Vydavatelské údaje

CO NOVÉHO VE SKIP

STANISLAVA BÍCOVÁ

Stanislava BícováV době letošních dovolených a letních prázdnin zemřela po těžké nemoci naše kolegyně, členka výkonného výboru Svazu knihovníků a informačních pracovníků ČR a předsedkyně Klubu vysokoškolských knihovníků PhDr. Stáňa Bícová.

Profesní záběr Stáni Bícové byl mimořádně široký. Většina z nás ji znala jako energickou ředitelku CIKS VŠEa neúnavnou řešitelku grantových projektů domácích i zahraničních. Její systematickou práci na rozvoji pracoviště, které řídila v letech 1995 - 2005, mohli mnozí z nás sledovat i při četných návštěvách a exkurzích. Díky svým schopnostem a houževnatosti prosadila CIKS i na mezinárodním poli jako respektovaného člena European Business Schools Librarians Group. Jako ředitelka vysokoškolské knihovny se přirozeně angažovala všude, kde bylo možné hájit zájmy vysokoškolských knihoven - v komisi pro vysokoškolské knihovny Rady vysokých škol, posléze v Asociaci knihoven vysokých škol ČR i ve Svazu knihovníků a informačních pracovníků ČR. Málokdo z nás by dokázal zmapovat její činnost v plném rozsahu. Stáně Bícové se totiž na knihovnictví líbilo všechno, jak se sama vyznala v rozhovoru v časopise Ikaros (http://www.ikaros.cz/Clanek.asp?ID=200208388).

Výraznou stopu zanechala i ve SKIPu, kde v letech 2001 - 2004 zastávala funkci místopředsedkyně. Ve výkonném výboru opět významně posílila pozici vysokoškolských knihoven. Díky její vytrvalosti a schopnosti spojovat lidi se v létě 2002 podařilo pod střechou SKIPu založit Klub vysokoškolských knihovníků jako otevřenou diskusní platformu pracovníků knihoven vysokých škol. Stáňa Bícová jako jeho první předsedkyně věnovala klubu hodně času i energie a poskytla mu i potřebné zázemí na svém pracovišti. Byla doslova motorem jeho činnosti. Pečlivě vybírala diskusní témata, oslovovala a zvala zajímavé hosty, organizovala schůzky.

Její umění sdružovat lidi a schopnost nadchnout je pro řešení společných záležitostí, její životní optimismus, nadhled a smysl pro humor nám pomáhaly pracovně i lidsky. Za Stáňou Bícovou zůstává hodně práce, ale bude nám chybět i jako kolegyně a přítelkyně.

Jana Mouchová a Jitka Bílková (Klub vysokoškolských knihoven)


Obsah

Optimalizováno pro MSIE 5.5 a Netscape 6.0

SKIP