BULLETIN
SKIP

SVAZ KNIHOVNÍKŮ A INFORMAČNÍCH PRACOVNÍKŮ ČR

4
2005

Aktuální číslo Archiv Obsah

Borová

Elektronická verze
Vydavatelské údaje

TÝDEN KNIHOVEN

Jak probíhal - VE VSETÍNĚ

Knihovny již tradičně zahajují měsíc říjen Týdnem knihoven. Knihovny se v tomto týdnu snaží otevřít své dveře co nejširší veřejnosti. Cílem je, aby se veřejnost dověděla, že dnešní knihovna už není jen budova plná regálů knih, ale může být klidným a kultivovaným místem setkávání lidí a nabízí širokou škálu dalších služeb dostupných všem.

Také Masarykova veřejná knihovna Vsetín již dávno není jen tradiční půjčovnou knih. V Týdnu knihoven se o tom mohli přesvědčit jak dospělí, tak dětští návštěvníci.

Již v pondělí odstartovala velká dotazníková akce, která zjišťovala znalosti uživatelů o knihovně a jejich spokojenost se službami. Ten, kdo přivedl do knihovny v průběhu celého týdne nového čtenáře, získal rok registrace zdarma.

Ústředním tématem Týdne knihoven bylo letos motto MALÍ - VELCÍ ČECHOVÉ. Pro děti a mládež jsme připravily soutěž o významném vsetínském občanovi, starostovi, vynálezci Josefu Sousedíkovi, pod názvem Kdo byl Josef Sousedík? Na dětských půjčovnách proběhlo "Velké říjnové společné čtení" z Babičky Boženy Němcové. Knihovnice pak na toto téma navázaly a připravily pro děti nezávazné povídání o babičkách knižních i těch skutečných, malování obrázků a další zajímavé aktivity.

V závěru týdne mohli dospělí návštěvníci pobesedovat se známým básníkem, organizátorem literárních setkání a festivalů (Bítov, Mezinárodní festival poezie, Loď literátů) a vydavatelem knih řady českých autorů (M. Viewegh, A. Bajaja, J. Kratochvíl) Martinem Pluháčkem.

Již teď se těšíme na příští rok a doufáme, že návštěvníci budou z naší knihovny opět odcházet se spokojeným úsměvem.

Hana Pekárková

 


Obsah

Optimalizováno pro MSIE 5.5 a Netscape 6.0

SKIP