BULLETIN
SKIP

SVAZ KNIHOVNÍKŮ A INFORMAČNÍCH PRACOVNÍKŮ ČR

1
2005

Aktuální číslo Archiv Obsah

Elektronická verze
Vydavatelské údaje

ÚVODNÍK

Toto je vlastně bilanční číslo. Vrací se k akci Moje kniha, ve které odevzdalo svůj hlas 93252 čtenářů, a to bez výraznějšího přispění médií. Jen pro srovnání: masivní podpora ČT získala pro obdobnou akci Největší Čech jen o něco více hlasujících. Z BMI najdete v čísle jenom střípek - seznam vítězných knihoven v soutěži Biblioweb. A předkládáme Vám čerstvou zprávu o nádherných výsledcích letošní Noci s Andersenem. 1. dubna se vyspalo v knihovnách jedno patnáctitisícové město. Dokážeme to vůbec docenit?

A tak bychom - čeští knihovníci- mohli být spokojeni a v klidu připravovat další a další akce. Jenže: ani uvedené výsledky nám ten klid nezajišťují. Ochranné organizace, které posílily svůj vliv dík novému autorskému zákonu, chtějí v připravované novele tohoto zákona ještě víc - na úkor knihoven.

Takže opět SKIP a jeho předsednictvo a jeho předseda jako už kolikrát - bez nároků na uznání - jsou garantem, že přece jen práva knihoven na služby veřejnosti zůstanou v podstatě nedotčena.

Jistě si také všimnete, že se Bulletin SKIP i nadále proměňuje. Nová obálka "papírového" vydání, nové rubriky, více fotografií, více inzerce, více stránek - snad si vás více získáme.


 


Obsah

 

SKIP