BULLETIN
SKIP

SVAZ KNIHOVNÍKŮ A INFORMAČNÍCH PRACOVNÍKŮ ČR

1
2004

Aktuální číslo Archiv Obsah

Ungar

Elektronická verze
Vydavatelské údaje

ATLAS (V NOVÉM)

PRAHA - Holešovice

16. 2. 2004 byla slavnostně otevřena pobočka Holešovice, už 17. automatizovaná pobočka v síti Městské knihovny v Praze. Stalo se tak přesně půldruhého roku poté, co zaměstnanci znovu vstoupili do prostor, které Vltava dva dny před tím zatopila a zničila do výše 150 cm, včetně oddělení vzácných tisků, které bylo dislokováno v suterénu pobočky.

Desítky neznámých dobrovolníků pomáhaly tenkrát zachránit, co se dalo, a dík úsilí i nákladům se ze vzácných tisků podařilo zachránit téměř vše včetně Velislavovy bible, která už je k dispozici i v digitalizované podobě. (Oddělení vzácných tisků ještě na definitivní dislokaci čeká, objekt se připravuje.)

Otevření byla přítomna starostka Prahy 7 PhDr. Ivana Kučerová a radní hlavního města Prahy Dr. Igor Němec.

Knihovna se zcela proměnila. Má nový vstup a novou dispozici, nové zařízení a nový informační kód a také obnovenou zahradu. Na ploše cca 700m2 v přízemí funguje pobočka Holešovice, v suterénu jsou skladištní prostory pro povinný výtisk periodik a dále prostory určené pro archiv MKP.

Pobočka Holešovice nabízí celkem 18 tisíc knih a 40 periodik, má 15 Internetů a 5 OPAC. Je otevřena 4 dny v týdnu, od úterka do pátku, celkem 30 hodin týdně. Za prvý den do pobočky zavítalo 90 návštěvníků, kteří si půjčili 309 knih.

LK


Obsah

Optimalizováno pro MSIE 5.5 a Netscape 6.0

SKIP