BULLETIN
SKIP

SVAZ KNIHOVNÍKŮ A INFORMAČNÍCH PRACOVNÍKŮ ČR

1
2004

Aktuální číslo Archiv Obsah

Ungar

Elektronická verze
Vydavatelské údaje

NOC S ANDERSENEM

Zpráva o přípravách Noci s Andersenem Letos již počtvrté se v pátek 2. dubna 2004 bude spát na více než 160 místech naší vlasti, na Slovensku i Polsku, kde proběhne ve veřejných a školních knihovnách, družinách i školních třídách, domech dětí i ústavech NOC S ANDERSENEM.

K svátku dětské knihy ji pořádá Klub dětských knihoven SKIP a Sdružení BMI, ti spojili své síly k akci, jejímž cílem je propagace soustavné četby, hlasitého předčítání i internetová komunikace nocujících mladých čtenářů.

Víme, že v knihovnách, družinách i školách kreativní organizátoři připravují pro děti zajímavý a lákavý program, pomocí společné elektronické konference Andersen si předávají od počátku roku nápady ke zdárnému průběhu NOCI S ANDERSENEM. I letos v knihovnách kromě čtení pohádek přijde na řadu také hodně soutěží, setkání s pohádkovými postavami, živými autory, hledání pokladů, pověstí, noční stezky odvahy, diskotéky v pyžamkách, ale také ochutnávka pohádkových bábovek, kouzelného čaje... V průběhu NOCI děti budou moci hlasovat do ankety SUK o nejoblíbenější knihu loňského roku. Již tradičně mezi dětmi oblíbený chat letos nabídne dětem Centrum internetu, budeme držet palce, aby vše dobře dopadlo a vznikla nová přátelství. BMI připravuje mapu míst, kde všude organizátoři kouzelnou noc připraví.

Už dnes víme, že nejméně na 170 místech naší planety prožijí děti kouzelnou NOC ANDERSENEM, a aby čekání na tento svátek nebylo tak dlouhé, snad je potěší pro tuto akci speciálně napsané veršíky Jiřího Žáčka:

Poleťte s námi tam a zpátky,
let bude krásný jako sen.
Poleťte s námi do pohádky
- čeká vás tam pan Andersen...

Informace o Noci s Andersenem 2003 na http://skip.nkp.cz/odbKDKNoc03fot.htm

Mirka Čápová - Hana Hanáčková


Obsah

Optimalizováno pro MSIE 5.5 a Netscape 6.0

SKIP