BULLETIN
SKIP

SVAZ KNIHOVNÍKŮ A INFORMAČNÍCH PRACOVNÍKŮ ČR

1
2004

Aktuální číslo Archiv Obsah

Ungar

Elektronická verze
Vydavatelské údaje

CO SE OČEKÁVÁ OD VALNÉ HROMADY SKIP ?

Těšíme se, že se opět setkáme s kolegy z jiných knihoven a ze vzájemné výměny zkušeností načerpáme nové podněty a inspiraci pro další vlastní činnost. Také bychom chtěli využít času a snažit se o navázání lepší spolupráce mezi knihovnami především v našem Ústeckém kraji. Těšíme se také na prohlídku nové knihovny a tajně doufáme, že si Jindřichův Hradec prohlédneme v doprovodu místního patriota. V roce 1991 se mi to podařilo. Byl to mimořádný zážitek, na který ráda vzpomínám dodnes. Valná hromada je vždy velký svátek - uvědomme si, že málokdy se skutečně dokážeme bavit o něčem jiném než o knihovně. Protože své práci věnujeme každý i hodně vlastního volného času a je pro nás koníčkem.

Alena Kysilková (Severní Čechy Děčín, Litoměřice, Teplice, Ústí n. L.)

Protože má valná hromada SKIP podtitul - Knihovny v pavučině spolupráce, tak bychom zde asi měli navazovat nitky, tvořit společně tu naši knihovnickou síť. Každý pavouček si totiž u nás pomalu tvoří tu svoji malou pavučinku a když zafouká vítr, nebo mu do ní vletí nějaká moucha, nebo větší kapka, tak se ta pavučinka rozpadne a musí se zase pomalu dávat dohromady a kdyby více pavoučků tvořilo pořádně silná vlákna jedné husté a kvalitní knihovnické pavučiny, tak by nás nějaká kapka, nebo zabloudivší moucha nemohla zničit...

SKIP Severní Morava ústy Romana Giebische

Dlouhodobý záměr se stává realitou - Jindřichův Hradec a potažmo Jihočeši budou hostit knihovníky z celé republiky. Je to čas bilancování a stanovení si nových cílů. Mnohé se za uplynulé období podařilo, ale mnohé je třeba ještě doladit a dotáhnout.
Pro mne osobně to znamená završení několikaleté práce ve funkci předsedkyně jihočeské regionální organizace SKIP. Jsem ráda, že se mi podařilo být členem týmu nadšenců, kteří měli dost nápadů, chuti a hlavně touhu měnit naši profesi na rozhraní 20. a 21. století. Náš profesní spolek nám dobře pomáhá zlepšit podmínky v knihovnách a zvýšit prestiž profese u veřejnosti.
Na setkání v Jindřichově Hradci se těším, setkám se s přáteli, věřím, že se podaří domluvit priority na další období a že se objeví i nové tváře v řadách VV SKIP. Všem, kteří se k nám chystají, slibuji, že pro jejich spokojenost uděláme maximum.

Daniela Wimmerová, Jižní Čechy

Valná hromada v letošním červnu bude za naší účasti řešit některé problémy, se kterými se knihovnictví potýká. Naší snahou bude, aby se informace a dobré podněty v regionu brzy rozšířily a pokračovala spolupráce knihovníků nejen v rámci SKIP. Za největší úkol považuje získávání nových mladých členů. Možná mají docela jiné představy o práci SKIPu a vůli je realizovat.

Ivanka Horáková, Západní Čechy

 


Obsah

Optimalizováno pro MSIE 5.5 a Netscape 6.0

SKIP