BULLETIN
SKIP

SVAZ KNIHOVNÍKŮ A INFORMAČNÍCH PRACOVNÍKŮ ČR

4
2003

Aktuální číslo Archiv Obsah

knihovna Smíchov

Elektronická verze
Vydavatelské údaje

Týden knihoven

Stručné poznamenání o III. Provázkiádě

Tak i letos se našli tací, kteří chtěli demonstrovat svůj vztah ke knihovnám tím, že naváží kousek provázku na další. Obvykle to bývá kratší kousek k tomu delšímu. Tu a tam k tomu připsali také různá přání a tužby. Celkem vzato i letos to byla zaznamenáníhodná akce.
Tuším, že v minulém roce jsem napsal, že za dva roky jsme navázali cca 16 km a na stanovené cestě z Prostějova, dislokace serveru provázkiády přes Vyškov, sídla jednoho ze spoluautorů Provázkiády do Bruselu, jsme se dostali jen malý kousek. Představa, že za tři roky navážeme stovky kilometrů až do Bruselu a provázky tam budou dříve než Český stát, se jaksi nezdařila. Potvrdilo se však předpokládané vědomí o tom, že někteří lidé a někteří zřizovatelé mají své knihovny rádi a dokáží pro ně ledacos udělat.

Letos se Provázkiády zúčastnilo 57 knihoven, 95.211 čtenářů a navázalo se 7.837 metrů. Za tři roky je to takové, že se zúčastnilo 201 knihoven, navázalo se 50.810 úvazků, což je 25.405 metrů, a to už jsme ve Vyškově. Do Bruselu je ještě daleko, ale jsme na trati...

Celkové výsledky jsou na serveru www.knihovna.cz. Prowwwázkiáda.

Q@knihovna.cz

 

 


Obsah

Optimalizováno pro MSIE 5.5 a Netscape 6.0

SKIP